Artur Dziambor o ustawie covidowej: Szanowni lekarze, jeżeli chcecie podwyżek, głosujcie na Konfederację

Poseł Konfederacji Artur Dziambor brał udział w dyskusji na temat nowelizacji ustawy covidowej. Polityk apelował do lekarzy, by w kolejnych wyborach głosowali na jego ugrupowanie.

Około północy Sejm  opowiedział się za przyjęciem poprawek i nowelizacją ustawy covidowej. Zgodnie ze zmianami, specjalny dodatek otrzymają tylko pracownicy ochrony zdrowia, którzy zaangażowani są w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie. Jarosław Kaczyński argumentował konieczność wprowadzenia tej zmiany, ponieważ w innym przypadku doszłoby do "zniszczenia finansów publicznych państwa".

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”

Artur Dziambor komentuje zmiany w ustawie covidowej: Po prostu spieprzyliście, tyle. Zagłosowaliście źle

Do tej sprawy odniósł się w środę wieczorem poseł Konfederacji Artur Dziambor. Polityk Konfederacji wyraził obawę, że do trwających protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, dołączą także niezadowoleni lekarze.

- Po prostu spieprzyliście, tyle. Zagłosowaliście źle. Trzeba było szybciutko zareagować. Nie zareagowaliście na to niestety i teraz urządzacie tę szopkę z nową ustawą napisaną w pięć minut, wyglądającą żałośnie - mówił z mównicy sejmowej poseł Konfederacji.

Artur Dziambor dodał, jak według niego powinna być napisane uzasadnienie do nowelizacji ustawy covidowej. - Wystarczyło napisać trzy zdania. Przepraszamy, walnęliśmy się. Szanowni lekarze, głosujcie na Konfederację i Korwina-Mikke. Oni obniżą wam podatki i będziecie mogli wreszcie więcej zarabiać, by my wam tego nie załatwimy - mówił poseł.

Ustawa covidowa została przyjęta we wtorek i zmieniona już następnego dnia. Sejm na początku przegłosował poprawkę, która zakładała, że specjalnym dodatkiem do wynagrodzenia objęci będą wszyscy pracownicy służby zdrowia. W środę politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli poprawkę, zgodnie z którą dodatek obejmie medyków, którzy zaangażowani są w walce z epidemią koronawirusa. Za jej przyjęciem zagłosowało 231 posłów, a 212 było przeciw.

Nie będzie dodatku do pensji dla wszystkich lekarzy. Sejm zmienił poprawkęNie będzie dodatku do pensji dla wszystkich lekarzy. Sejm zmienił poprawkę