Macierewicz apeluje o "obronę przed tęczową zarazą". "Największe niebezpieczeństwo od dziesiątków lat"

"Polska znalazła się dziś w największym niebezpieczeństwie od dziesiątków lat" - pisze w swoim apelu Antoni Macierewicz. Były szef MON i przewodniczący podkomisji smoleńskiej stwierdza, że "tęczowa rewolucja (...) jest forpocztą geopolitycznych dążeń do utworzenia neosocjalistycznego organizmu państwowego od Lizbony po Władywostok".

Antoni Macierewicz pisze w opublikowanym na Twitterze apelu, że to "największe niebezpieczeństwo od dziesiątków lat" wynika ze "skoncentrowanego ataku sił postkomunistycznych wspierających likwidację dopiero co odzyskanej niepodległości państwa polskiego". "Tęczowa rewolucja atakująca człowieczeństwo, życie rodzinne, Kościół, wartości chrześcijańskie i polską tradycję narodową jest forpocztą geopolitycznych dążeń do utworzenia neosocjalistycznego organizmu państwowego od Lizbony po Władywostok" - czytamy.

Macierewicz o Polsce: Bariera blokująca imperializm rosyjski i gospodarczą dominację Niemiec

Dalej polityk stwierdza, że "Polska, jako najsilniejszy w Europie bastion wartości chrześcijańskich i narodowych, a zarazem bariera blokująca imperializm rosyjski i gospodarczą dominację Niemiec, jest obiektem skoncentrowanego ataku, który będzie przybierał na sile". "Jak przed stu laty rewolucja bolszewicka po trupie Polski zmierzała do zdobycia Europy, tak dziś zniszczenie polskości jest warunkiem sukcesu sił neokomunistycznych" - czytamy. 

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński: Demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. Państwo ma prawo, ale też obowiązek przeciwstawiania się takim wydarzeniom

W kolejny akapicie Macierewicz powołuje się na artykuły konstytucji. Stwierdza, że "Polacy jednoznacznie wspierają fundamenty polskiej konstytucji". Były minister obrony przywołuje m.in. art. 38, który - jak pisze polityk - "gwarantuje ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci". W rzeczywistości w art. 38 konstytucji nie ma mowy o o ochronie życia ludzkiego "od poczęcia". Brzmi on tak: Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

Na końcu Macierewicz apeluje do Polek i Polaków, by "organizowali się w obronie przed tęczową zarazą dla budowy niepodległej i sprawiedliwej Polski". "By zakładali koła, kluby, stowarzyszenia, instytucje broniące Polski, wspierające koniecznie polskie reformy, gwarantujące, że przyjęte zobowiązania wyborcze zostaną zrealizowane". "Pilnujmy Polski, pilnujmy naszego tysiącletniego dziedzictwa narodowego, nie dajmy zmarnować krwi i męczeństwa naszych przodków" - czytamy na końcu.