Młodzieżówka PiS natychmiast ruszyła przed kościoły. "Już na straży! Bronimy świątyń"

W związku z protestami działacze skrzyknięci przez Forum Młodych PiS ruszyli przed kościoły w polskich miastach. Niemal w tym samym czasie w sieci pojawiło się przemówienie Kaczyńskiego z apelem o obronę Kościoła.

Na Twitterze Forum Młodych PiS przed godziną 18 zaczęły pojawiać się zdjęcia zrobione przed kościołami w różnych polskich miastach. Działacze młodzieżówki tłumaczą, że chcą chronić miejsca kultu przed protestującymi przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. "Nasi działacze z Lublina już na straży! Bronimy naszych świątyń. Zachęcajcie znajomych, którym bliskie są chrześcijańskie wartości, by również zaangażowali się w obronę Kościołów. Nie ma zgody na wandalizm, dewastacje i agresję. Raz jeszcze podkreślmy, mówimy nie przemocy!" - czytamy w jednym z wpisów. 

Forum Młodych PiS "na straży" kościołów

W kolejnym tweecie, również z Lublina, widać już znacznie więcej osób. 

Działacze zebrali się też m.in w Bydgoszczy i Warszawie. "Nasi działacze w Bydgoszczy wspólnie z innymi wiernymi oddzielają Kościół od protestujących" - czytamy w podpisie do wideo z protestu. 

Wcześniej na profilu Forum Młodych PiS pojawiła się informacja, że Michał Moskal, przewodniczący młodzieżówki, "przydzielił szefom okręgowym FM zadanie obrony miejsc świętych dla milionów Polaków". "Kościoły muszą pozostać miejscem bezpiecznym miejscem, w którym wierni będą mogli bez obaw sprawować kult. FM PiS w całym kraju będzie tego prawa bronić!" - napisano.

Jarosław Kaczyński o "atakach" na kościoły 

Mniej więcej w tym samym momencie, gdy na Twitterze pojawiały się zdjęcia młodych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, na Facebooku PiS pojawiło się oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier zaapelował o przeciwstawienie się "atakom" na kościoły".

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński: Demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. Państwo ma prawo, ale też obowiązek przeciwstawiania się takim wydarzeniom

 - Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane - stwierdził. Według Kaczyńskiego "w atakach widać elementy przygotowania, być może wyszkolenia". - Ten atak ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego, jak dotąd go postrzegaliśmy, tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w naszych umysłach i sercach - stwierdził.

Więcej o: