Jarosław Kaczyński nawołuje do obrony kościołów. "Tylko wtedy można tę wypowiedzianą wojnę wygrać"

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa aborcyjnego. - W świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło - powiedział wicepremier.

Prezes PiS powiedział w oświadczeniu, że wyrok stał się "pretekstem do gwałtownych wystąpień". - Wystąpień, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVID-19, mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane, mamy stan, w którym te demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński: Demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. Państwo ma prawo, ale też obowiązek przeciwstawiania się takim wydarzeniom

Dodał, że protestujący dopuszczają się przestępstwa. Jak powiedział, "dokonywane są ataki na kościoły". - To w historii Polski wydarzenie całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być wierzącym lub nie, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który w Polsce jest powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm, ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania, ekspresji tych, którzy demonstrują, niebywałej wręcz wulgarności - powiedział.

Jarosław Kaczyński o "atakach na Kościół"

- W tych demonstracjach często na wezwanie dorosłych uczestniczą dzieci, szkodliwość tego aspektu jest szczególny. Trzeba się temu przeciwstawić, to obowiązek państwa, ale także nasz, obywateli. Musimy bronić polskich kościołów za wszelką cenę - powiedział. - Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane - stwierdził. 

Według Kaczyńskiego "w atakach widać elementy przygotowania, być może wyszkolenia". 

Ten atak ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego, jak dotąd go postrzegaliśmy, tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w naszych umysłach i sercach

- powiedział prezes PiS.

- Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy odwagę. Tylko wtedy można tę wypowiedzianą wprost przez naszych przeciwników wojnę wygrać - dodał. 

Więcej o: