Prowadzący TVP Info zabrał na antenie głos ws. wyroku TK. "To moje oświadczenie. Ja nie rozumiem..."

- Ja nie rozumiem i to jest moje oświadczenie... Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę - powiedział na antenie prowadzący TVP Info, Michał Cholewiński przed zapowiedzeniem swojego gościa. - Nie rozumiem - powtórzył.

Michał Cholewiński, prowadzący program "Serwis Info" w TVP Info, podczas poniedziałkowania wydania odniósł się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu ciężkich wad płodu za niekonstytucyjną. Przed zapowiedzeniem swojego gościa, Jakuba Jałowiczora z "Gościa Niedzielnego", Cholewiński powiedział, że nie rozumie, dlaczego TK zdecydował się na rozstrzygnięcie tej sprawy akurat w czasie epidemii.

Zobacz wideo Sejm zajmie się projektem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne

Cholewiński na antenie TVP Info o wyroku TK: Ja nie rozumiem, to jest moje oświadczenie

 - Przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, do sentencji ani do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej rozmowie. To nie czas i nie miejsce, ale...  - zaczął Cholewiński, zapowiadając rozmowę. 

Ja nie rozumiem i to jest moje oświadczenie... Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie 

- powiedział. Po chwili zwrócił się do gościa programu słowami: - To jest moje oświadczenie, ja tego nie rozumiem. A pana chcę zapytać o sytuację z ostatniej niedzieli.

Ten fragment programu TVP można zobaczyć w nagraniu poniżej:

 

Czytaj więcej o protestach po orzeczeniu TK w Polsce: "Rząd na bruk!", "PiS ma odkręcić to wszystko". Tak protestuje Polska po wyroku TK [ZDJĘCIA]

Więcej o: