Wiceszef MON porównał protestujących do ISIS. "Zdobywało terytoria i niszczyło zabytki"

- Szczujecie ludzi przeciwko Kościołowi, w wymiarze nie tylko instytucjonalnym - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wiceszef MON Marcin Ociepa zwracając się do posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, odnosząc się do protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Uczestników demonstracji porównał do tzw. Państwa Islamskiego.

Od czwartku na ulicach polskich miast trwają protesty po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie TK uznali, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.

Czytaj relację na żywo >>>

Ociepa o protestach po wyroku TK: Chcecie spalić i zburzyć kościół?

- Rozumiem polityczną potrzebę deprecjonowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego, ale tych, którzy nie szanują trybunału, odsyłam do zapisów konstytucji wprost. Te zapisy są jednoznaczne: w Polsce chroni się życie od poczęcia do naturalnej śmierci - komentował w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa (Porozumienie).

- Szczujecie ludzi przeciwko Kościołowi, w wymiarze nie tylko instytucjonalnym - dodał, zwracając się do posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

- Teraz, kiedy rozmawiamy [poniedziałek po godz. 20 - red.], trwa dosłownie oblężenie kościoła na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Co pani poseł chcecie zrobić, kiedy wtargniecie do tego kościoła? Chcecie go spalić, chcecie go zburzyć? Dokładnie to, co robiło Państwo Islamskie, ISIS, kiedy zdobywało terytoria i niszczyło zabytki, dzieła kultury - powiedział polityk.

- Panu się wydaje, że na ulicach polskich miast nie protestują katolicy? Panu się wydaje, że wierni kościoła katolickiego nie dołączają do tych protestów? - zareagowała parlamentarzystka Lewicy.

- To nie tylko kobiety oburzone wyrokiem trybunału Julii Przyłębskiej. Razem z nimi protestują właśnie wierni, chrześcijanie, katolicy, grupy rozmaite, dołączają się taksówkarze, rolnicy, przedstawiciele waszego elektoratu - wyliczała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zobacz wideo Warszawa, 25.10. Protest przed siedzibą kurii [WULGARNE OKRZYKI]
Więcej o: