Działacz Porozumienia skomentował na Twitterze protesty kobiet. Gowin chce wyrzucenia go z partii

"Już wkrótce stadion narodowy zostanie wypełniony samymi kobietami ;-)" - napisał w sobotę na Twitterze działacz Porozumienia Mariusz Fułek, komentując protesty po czwartkowym orzeczniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Prezes partii Jarosław Gowin złożył wniosek do Sądu Koleżeńskiego o wykluczenie Fułka z ugrupowania.

Od czwartku w wielu miastach w Polsce trwają protesty w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. TK stwierdził, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.

Działacz Porozumienia Mariusz Fułek, pisząc w sobotę na Twitterze o protestach, stwierdził, iż "już wkrótce stadion narodowy zostanie wypełniony samymi kobietami". Nawiązywał tym samym do szpitala polowego, który powstaje na Stadionie Narodowym i do którego mają trafiać osoby zakażone koronawirusem wymagające hospitalizacji.

"Prezes Jarosław Gowin złożył wniosek do Sądu Koleżeńskiego o wykluczenie Pana Mariusza z partii" - poinformował w niedzielę na Twitterze wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

"Chodziło mi o brak przestrzegania wytycznych i Wasz egoizm, którym narażacie swoich bliskich" - komentował swój wpis Fułek, zwracając się do jednej z użytkowniczek Twittera. "Obrzydliwe jest bycie egoistą i nie mam tu na myśli aborcji, bo to kwestia indywidualna, tylko narażanie bliskich na zarażenie ojców, mam, dziadków" - wskazywał.

Gowin o wyroku TK: Prawo nie może zmuszać kobiet do heroizmu

"Prawo musi stać na straży wartości. Ale prawo nie może zmuszać kobiet do heroizmu" - stwierdził w niedzielę na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Partia postuluje wprowadzenie przepisów umożliwiających przeprowadzenie aborcji wówczas, gdy wady płodu są nieuleczalne i mogłyby doprowadzić do jego śmierci w trakcie ciąży lub po narodzinach. Ugrupowanie chce również m.in. większego finansowego wsparcia dla opiekunów niesamodzielnych niepełnosprawnych dzieci oraz budowy ośrodków dla niepełnosprawnych dzieci.

Zobacz wideo Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze. Nie odczuwam żadnych symptomów"