Piontkowski został wiceministrem edukacji. Nominację wręczył Czarnek. "To dla mnie wielki zaszczyt"

Były minister edukacji Dariusz Piontkowski pozostanie w MEN na stanowisku wiceministra. Odznaczenie odebrał od Przemysława Czarnka, obecnego ministra edukacji i nauki. "Jest to dla mnie wielki zaszczyt" - podkreślił Piontkowski.

Były minister edukacji Dariusz Piontkowski (pełnił tę funkcję od 2019) w piątek zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował, że pozostanie w resorcie na stanowisku wiceministra. Nominację wręczył mu Przemysław Czarnek, który po wrześniowej rekonstrukcji rządu objął stanowisko ministra edukacji i nauki.

Czytaj też: Bojkot Czarnka. Hasła "homofob, fundamentalista" na gmachu ministerstwa. Chwilę potem był na miejscu

Piontkowski z nową funkcją w MEN. Mówi o "zaszczycie"

"Dziś minister Przemysław Czarnek wręczył mi decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o powołaniu na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę kontynuować pracę na rzecz polskiej oświaty" - poinformował Piontkowski. Zamieścił też zdjęcie z Przemysławem Czarnkiem, na którym odbiera od niego nominację.

Informacja o powołaniu Piontkowskiego na stanowisko wiceministra pojawiło się też na oficjalnej stronie resortu. "Panu Ministrowi serdecznie gratulujemy!" - czytamy w mediach społecznościowych MEN. Dołączył tym samym do kierownictwa ministerstwa - oprócz niego sekretarzem stanu w resorcie jest jeszcze Marzena Machałek, pełnomocniczka rządu do wspraw wspierania "wychowawczej funkcji szkoły" a także kształcenia zawodowego. Podsekretarzem stanu jest zaś Maciej Kopeć.

- Pan Dariusz Piontkowski i pani Marzena Machałek to wybitni eksperci, którzy do tej pory świetnie troszczyli się o rozwój oświaty, będą wspaniałym wsparciem dla naszych dalszych dążeń na rzecz rozwoju edukacji w Polsce. W składzie kierownictwa ministerstwa pozostaje w dalszym ciągu również pan Maciej Kopeć z czego się bardzo cieszę - poinformował Przemysław Czarnek w opublikowanym przez resort nagraniu.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji. Czy to dobra zmiana? Komentuje R. Fogiel
Więcej o: