Rzeczniczka PiS: Będzie nowelizacja przepisów o aborcji w Polsce. "Powołamy komisję nadzwyczajną"

- Powołamy komisję nadzwyczajną, która w ciągu kilku tygodni przedstawi kompleksową nowelizację przepisów - oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. - Nasi polityczni przeciwnicy posługują się fake newsami, obelgami i grają na emocjach kobiet. My chcemy podejść do sprawy poważnie i z empatią - przekonywała.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska w oświadczeniu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej przekazała, że "będzie nowelizacja przepisów o aborcji w Polsce".

Żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy, program "Za życiem" zostanie usprawniony i poszerzony; powołamy komisję nadzwyczajną, która w ciągu kilku tygodni przedstawi kompleksową nowelizację przepisów
Nasi polityczni przeciwnicy posługują się fake newsami, obelgami i grają na emocjach kobiet. My chcemy podejść do sprawy poważnie i z empatią

- powiedziała Czerwińska po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł, że niezgodne z konstytucją jest dokonywanie aborcji z powodu ciężkich wad płodu. Oznacza to złamanie tzw. kompromisu aborcyjnego  i praktyczny zakaz legalnego usuwania ciąży w Polsce.

Czerwińska: "Będzie nowelizacja przepisów o aborcji". Pod Trybunałem protest

W związku z orzeczeniem Trybunału przed jego siedzibą w Warszawie odbywa się protest. Manifestacje są też spontanicznie organizowane w innych polskich miastach. Orzeczenie krytykują organizacje pozarządowe i opozycja. - Panie Kaczyński, tego nie zapomni żaden przyzwoity człowiek panu, bo pan dziś okazał się absolutnym draniem, cynikiem i tchórzem - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Borys Budka. O sprawie piszą też już światowe media.

Czytaj też: Światowe media o decyzji TK ws. aborcji. "Pogwałcenie praw człowieka", "Kobiety będą cierpieć katusze"