Krystyna Paw這wicz w TVP o "ataku" przed jej domem. "Wysz這 dw鏂h m這dych m篹czyzn, takich meneli"

Krystyna Paw這wicz na antenie TVP Info opowiedzia豉, 瞠 zaatakowa這 j "dw鏂h m這dych m篹czyzn, meneli mo積a powiedzie", kiedy wr鏂i豉 do domu po ostatnim posiedzeniu Trybuna逝 Konstytucyjnego. - Odwr鏂i豉m si i zacz窸am i嗆 szybkim krokiem do najbli窺zego sklepu - powiedzia豉. W "Wiadomo軼iach" TVP podano, 瞠 sta這 si to po decyzji Trybuna逝 dot. zakazu aborcji z powodu ci篹kich wad p這du.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która była członkinią składu orzekającego ws. zapisu o aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, w czwartek wieczorem na antenie TVP Info relacjonowała, że została zaatakowana przez dwóch mężczyzn. Informację o tym zdarzeniu podano także w głównym wydaniu "Wiadomo軼i" TVP.  - Zaatakowano sędzię Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystynę Pawłowicz przed jej domem, próbowano jej uniemożliwić wejście do mieszkania - zapowiadała prowadząca Danuta Holecka, mówiąc o "bulwersującej sprawie".

Zobacz wideo Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem

Pawłowicz skarży się, że zaatakowano ją pod domem. Uciekła do sklepu

W rozmowie z TVP Pawłowicz opowiedziała, że po czwartkowej rozprawie TK została zaczepiona przez dwóch młodych mężczyzn, których nazwała "menelami".

Samochód z Trybunału odwiózł mnie do domu, pod samą klatkę i kiedy odjechał z głębi ciemnego podwórka i zza samochodu dwóch mężczyzn młodych, takich meneli można powiedzieć. Jeden stanął na przejściu do mojej klatki i kazał mi się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym, a drugi filmował i świecił jakąś latarką w oczy
Ja się czuję zastraszona! Pani redaktor, to jest efekt terroryzowania i szczucia. Mnie się nie zastraszy, to są działania zastraszające sędziów!

- podkreślała w rozmowie z Holecką. - To jest przyzwolenie tych feministek, flejtuchów takich! Te paniusie się bardzo ucieszyły - wskazywała na antenie.

>>> Światowe media o decyzji TK ws. aborcji. "Pogwałcenie praw człowieka", "Kobiety będą cierpieć katusze" <<<

Opisywała też:

Ja nie wiem, czy on po narkotykach, z kapturem na głowie, więc odwróciłam się i zaczęłam iść szybkim krokiem do najbliższego sklepu.

Zgodnie z jej opisem mężczyźni ciągle szli za nią i filmowali przebieg konfrontacji. - Zadzwoniłam na policj, przyjechali i wylegitymowali ich. Oni są absolutnie bezkarni - dodała Pawłowicz. - Ja uważam, że ludzie w Polsce powinni mieć broń, powinni się bronić! - mówiła. - Pani sędzio, to jest już rozmowa na inny czas... - zakończyła rozmowę Holecka.

>>> Budka po decyzji TK ws. aborcji. "Kaczyński okazał się absolutnym draniem, cynikiem i tchórzem"<<

Tymczasem media z całego świata piszą o ostatniej decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego. "To wprowadzenie prawie całkowitego zakaz aborcji w kraju, który już posiadał jedne z najsurowszych praw dotyczących aborcji w Europie" - czytamy na łamach "The New York Times". Europejska komisarz ds. przestrzegania praw człowieka pisze o pogwałceniu praw kobiet, a wysłannik BBC "zwraca uwagę na starannie wybrany moment do przepchnięcia wyroku".

Wi璚ej o: