Kaja Godek podrzucana przez wiwatujący tłum po wyroku TK. "Polska jest przykładem dla świata!"

- Mamy potwierdzenie tego, że selekcja i zabijanie dzieci podejrzanych o wadę genetyczną lub o chorobę jest niezgodne z polską konstytucją, Trybunał orzekł to jednogłośnie - powiedziała chwilę po ogłoszeniu wyroku Kaja Godek, która od lat lobbowała o wprowadzenie zakazu aborcji w Polsce. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z ciężkimi wadami płodu za niekonstytucyjną, Godek była podrzucana przez wiwatujący tłum woich zwolenników.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy umożliwiające aborcję z powodu poważnych wad płodu są niekonstytucyjne. To pierwsza zmiana w tzw. kompromisie aborcyjnym od 1993 roku. Do tej pory aborcja była dopuszczalna w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi bezepośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety, istniało duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu oraz w przypadku, gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Zobacz wideo Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżenie

Kaja Godek od lat lobbująca za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji, chwilę po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego powiedziała w rozmowie z czekającymi przed wejściem do budynku dziennikarzami:

Mamy potwierdzenie tego, że selekcja i zabijanie dzieci podejrzanych o wadę genetyczną lub o chorobę jest niezgodne z polską konstytucją, Trybunał orzekł to jednogłośnie. Przyznano prawo do życia, uznano prawo do życia, bo ono jest przyrodzone, wynika z prawa naturalnego, ale to prawo uznano w stosunku do dzieci, które do tej pory były uważane za gorsze

I dodała: - Dzisiaj Polska jest przykładem dla Europy, jest przykładem dla świata! Szanowni Państwo, nie tkwimy w konieczności dziejowej, która nakazywałaby marsz w lewo i stopniowe zwiększanie dostępności do mordowania ludzi. Nie tkwimy w takim determinizmie. Jest możliwa ochrona życia, jest możliwe działanie pro-life, które przynosi efekty.

Godek chwilę później była podnoszona przed budynkiem TK przez jej wiwatujących zwolenników. Widać to na poniższym nagraniu:

Przypomnijmy - Ministerstwo Zdrowia informuje, że w 2019 roku w naszym kraju wykonano 1 tys. 110 legalnych zabiegów przerwania ciąży - 1074 wykonano dokładnie ze względu na nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę płodu.