Senator PiS krytykuje rząd w sprawie walki z epidemią: Było usypiające przekonanie, że wirus odpuścił

Senator PiS Jan Maria Jackowski ma wątpliwości, czy rząd dobrze wykorzystał ostatnie miesiące, aby przygotować szpitale i opinię publiczną na drugą falę epidemii koronawirusa. Przywołał też słowa doradcy premiera, który mówił, że duża liczba zakażeń przerosła wyobrażenia władzy.

Podczas środowego wystąpienia w Sejmie Mateusz Morawiecki przekonywał, że Polska jest dobrze przygotowana do walki z drugą falą epidemii koronawirusa. Nie zgodził się z tym senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski, który na antenie RMF FM przypomniał wypowiedź głównego doradcy premiera ds. walki z COVID-19. Prof. Andrzej Horban mówił, że "na pewno nie zrobiono wszystkiego", a "skala wyobrażenia rządzących nie objęła tak dużej liczby zakażeń".

- Wstrząsnęły mną jego słowa. On wypowiedział taką opinię, że niestety ostatnie pół roku nie zostały odpowiednio wykorzystane. Mówi to doradca premiera, więc to osoba, którą trudno podejrzewać o jakieś opozycyjne nastawienie do. [...] Sądzę, że mimo że takie opinie pojawiały się jeszcze na wiosnę, że będzie druga fala, to później było takie usypiające przekonanie, że wirus odpuścił - powiedział Jackowski.

Zobacz wideo Powstają nowe szpitale tymczasowe. Czy wystarczy medyków?

Jackowski: Opinia publiczna ma prawo przypuszczać, że obóz rządzący był zajęty sam sobą 

Senator PiS przyznał także, że obóz rządzący poświęcił wiele energii na rekonstrukcję rządu i gdy zajmował się zmniejszaniem liczby resortów, walka z epidemią zeszła na dalszy plan. Jan Maria Jackowski przekonywał także, że należy korzystać ze wszystkich dobrych pomysłów, które mogą pomóc w opanowaniu epidemii koronawirusa - bez względu na to, czy zgłaszają je koalicjanci, czy opozycja.

- Z punktu widzenia merytorycznego jest ważne, żeby z parlamentu wyszły dobre ustawy. Jeżeli ktoś, nawet nasi konkurenci polityczni, mają dobre rozwiązania, to czemu z nich nie skorzystać. Czy korona z głowy komuś spadnie z tego powodu? Nie - przekonywał senator. 

Więcej o: