Ambasadorowie USA i Niemiec rozmawiali o wolności mediów w Polsce. Wiceminister odgryza się na Twitterze

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk zareagował na informację o tym, że ambasadorzy Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych w Polsce rozmawiali m.in. o wolności mediów w naszym kraju.

"Serdecznie dziękuję Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce za wspaniałą przyjacielską kolację! Tematy naszych rozmów, to stosunki transatlantyckie, Trójmorze i wolność mediów w Polsce"- napisał na Twitterze po spotkaniu dyplomatów Arndt Freytag von Loringhoven.

Szymon Szynkowski vel Sęk w odpowiedzi stwierdza, że "wolność mediów to fundament demokratycznego państwa prawa i nasza wspólna troska". "Przy najbliższej okazji podzielę się z Panem ambasadorem Niemiec swoimi refleksjami i obserwacjami dotyczącymi wolności słowa i pluralizmu mediów w Niemczech"- dodał we wpisie na Twitterze polski wiceminister spraw zagranicznych.

Spotkanie z szefem MSZ nt. pomnika polskich ofiar

Tego samego dnia odbyło się spotkanie Von Loringhovena z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem. Jednym z jego tematów był pomnik polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie. 

"Dla nas obu jest ważne, by wspierać dialog polsko-niemiecki na wszystkich poziomach w duchu pluralizmu" - zadeklarował dyplomata. "Inne tematy rozmowy to pomnik polskich ofiar w Berlinie, Trójkąt Weimarski i sytuacja na Białorusi" - napisał na Twitterze Arndt Freytag von Loringhoven i podziękował szefowi polskiej dyplomacji za "spotkanie zapoznawcze w miłej atmosferze".

W nocie ze spotkania polski MSZ poinformował, że tematem rozmowy były relacje dwustronne, w tym gospodarcze i społeczne, a także perspektywy współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. "Podkreślono znaczenie doświadczeń historycznych i świadomości historycznej dla pomyślnego rozwoju stosunków wzajemnych" - napisano w komunikacie.

Arndt Freytag von Loringhoven jest ambasadorem Niemiec w Polsce od 15 września. Na tym stanowisku zastąpił Rolfa Nikela.

Zobacz wideo Adam Niedzielski i Zbigniew Rau dołączyli do rządu. Duda: "Kontynuacja i wielkie wyzwania"
Więcej o: