Kaczyński: Nie jestem zwolennikiem stanu nadzwyczajnego. Nawoływanie do lockdownu jest szkodliwe

Jarosław Kaczyński mówi, że nie popiera pomysłu wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych. W wywiadzie dla "Gazety Polskiej" stwierdził, że "musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować". Z tego powodu nie chce też nowego lockdownu.
Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: W koszmarach mi się nie śniło, żeby tak wielu polityków PO głosowało za Jarosławem Kaczyńskim

Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że nie jest zwolennikiem wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej. Pytany o to przez dziennikarzy "Gazety Polskiej", odparł: "Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa".

W wywiadzie, który w środę ukaże się w tygodniku, Jarosław Kaczyński powiedział, że za "szkodliwe uznaje zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej wmawianie ludziom, że COVID to mały problem i nie należy się nim przejmować". Polityk podkreślił, że choroba jest realnym zagrożeniem i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że krytycznie patrzy na artykuły prasowe, z których wynika, że nie ma sensu nosić maseczek. Negatywnie odniósł się też do działania samorządów, które pozwalają na zgromadzenia. Podał tu przykład Warszawy. Jak ocenił Jarosław Kaczyński, to łamanie rygoru epidemicznego i powodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi.

  • Lekarzu, pielęgniarko, ratowniku medyczny, diagnosto, pracowniku sanepidu, pracowniku ochrony zdrowia, farmaceuto - napisz do nas na adres: redakcjagazetapl@agora.pl. Pokaż nam, jak wygląda Wasza codzienna praca, podziel się z nami swoją perspektywą. Oddajemy Wam nasze łamy, bo to jest dziś nasza misja. Nie jesteśmy w stanie pojechać na front wojny z wirusem i relacjonować, jak wygląda walka z pandemią. Byłoby to nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Wysyłajcie do nas nagrania, zdjęcia, informacje, raporty z codziennej walki z COVID-19. Tylko Wy możecie pokazać, jak podstępny jest koronawirus. Tylko Wy możecie nam wskazać, jak możemy Was teraz wesprzeć.
Więcej o: