Senat nie przyspieszy posiedzenia w sprawie ustawy covidowej

Według ustaleń RMF FM Senat nie przyspieszy posiedzenia ws. ustawy dotyczącej przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym w pandemii koronawirusa. Oznacza to, że głosowanie nad projektem w izbie wyższej parlamentu, będzie mieć miejsce najwcześniej za tydzień.

Patryk Michalski z RMF FM poinformował, że Senat nie planuje przyspieszonego posiedzenia. Marszałek Tomasz Grodzki ma skierować ustawę najpierw do komisji, gdzie pracować będą nad nią senaccy legislatorzy. O opinie poproszone zostaną najprawdopodobniej również samorządy lekarskie czy rektorzy uczelni medycznych.

W związku z tym senatorowie zagłosują nad projektem najwcześniej za tydzień. Wtedy bowiem rozpocznie się najbliższe planowanie posiedzenie tej izby.

Senat nie przyspieszy posiedzenia. Głosowanie nad ustawą covidową najwcześniej za tydzień

20 października ustawą covidową mieli zająć się posłowie - w tym celu zwołano specjalne posiedzenie Sejmu. Opozycja zgłosiła jednak wnioski o przerwę, która została przegłosowana. Dzięki temu politycy będą mieli czas zapoznać się z projektem, który wpłynął do Sejmu dopiero w poniedziałek wieczorem.

Przygotowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości ustawa zawiera zapisy dotyczące walki z epidemią koronawirusa. Największa jej część dotyczy delegowania lekarzy i pielęgniarek do pracy z COVID-19. Kolejny zapis przewiduje wyłączenie odpowiedzialności karnej dla personelu medycznego za nieumyślne błędy lekarskie popełnione w ramach leczenia chorych na koronawirusa. W ustawie znajduje się również nakaz zakrywania ust i nosa.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Najgorsze rozegrało się w momencie otwarcia szkół