Jarosław Kaczyński miał kontakt z osobą zakażoną. Trafił na kwarantannę. "Czuje się dobrze"

Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jest na kwarantannie - poinformował na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak dodał, prezes partii miał w ramach obowiązków służbowych kontakt z "osobą zarażoną COVID-19".

"Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego - udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych" - poinformował Radosław Fogiel. Jak zaznaczył, Jarosław Kaczyński czuje się dobrze. "Swoje obowiązki miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu" - dodał wicerzecznik PiS.

Jarosław Kaczyński na kwarantannie - miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Wicepremier miał udać się dziś do Łodzi, gdzie zaplanowano uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Markowi Rosiakowi. Działacz Prawa i Sprawiedliwości został zabity10 lat temu w łódzkiej siedzibie PiS przez 62-letniego wówczas Ryszarda Cybę. Mężczyzna kilkukrotnie strzelił też do drugiego znajdującego się w biurze polityka - Pawła Kowalskiego. Za tę zbrodnię sprawca został skazany na dożywotnie więzienie.

Około godziny 15 ma pojawić się dokładny komunikat w tej sprawie. Poza Jarosławem Kaczyńskim w poniedziałek na kwarantannę trafił również Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej przyznał, że izolacja wynika z kontaktu z osobą zakażoną. Sam szef MON nie ma objawów choroby i planuje w najbliższych dniach kontynuować pracę w trybie zdalnym. 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób. Z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 zmarło 41 chorych.

Zobacz wideo Prof. Matyja: Dwa razy podano, ilu pracowników ochrony zdrowia jest zainfekowanych