Nie żyje były senator Stanisław Kogut. Był zakażony koronawirusem

W szpitalu w Gorlicach zmarł Stanisław Kogut, były senator Prawa i Sprawiedliwości. Jak informuje lokalny portal miastoNS.pl, w ostatnich dniach potwierdzono, że był zakażony koronawirusem.

Informację o śmierci byłego senatora Stanisława Koguta przekazał również Bartłomiej Orzeł - pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze. 

Nie żyje Stanisław Kogut, były senator. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

- napisał urzędnik. 

Stanisław Kogut nie żyje. Zasiadał w Senacie od 2005 do 2019 r. 

Stanisław Kogut urodził się w 1953 r. w Białej Niżnej. Przez wiele lat był działaczem związkowym - od 1989 r działał w NSZZ "Solidarność". Od 1990 do 1998 r. był radnym gminy Grybów, a później zasiadał w sejmiku małopolskim.

Mandat senatora uzyskał po raz pierwszy w 2005 r., startując z list PiS w okręgu nowosądeckim. W izbie wyższej parlamentu zasiadał do 2019 r. 

W 2017 r. prokuratura - na wniosek CBA - wystąpiła o uchylenie Kogutowi immunitetu w związku z zamiarem przedstawienia mu zarzutów korupcyjnych. Senatorowie nie wyrazili zgody na aresztowanie polityka, wobec którego zastosowano ostatecznie poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Został też zawieszony w prawach członka partii. W 2019 r. startował w wyborach do Senatu jako kandydat niezrzeszony. Nie uzyskał reelekcji i tym samym przestał obowiązywać jego immunitet. Na początku 2020 r. został zatrzymany przez CBA.

Zobacz wideo Jak dalej rozwinie się epidemia koronawirusa w Polsce?
Więcej o: