Ryszard Terlecki: Planujemy dodatkowe posiedzenie Sejmu

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że we wtorek 20 października może odbyć się dodatkowe posiedzenie Sejmu. W porządku obrad ma się znaleźć informacja premiera o stanie państwa w sytuacji pandemii.

- We wtorek [20 października - red.] planujemy dodatkowe posiedzenie Sejmu. Szczegóły ustalimy na Konwencie Seniorów - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie. 

Zobacz wideo Ćwierć miliona osób na kwarantannie. „Działa tu efekt mrożący. To czynnik negatywny dla konsumpcji”

Dodatkowe posiedzenie Sejmu. Co znajdzie się w porządku obrad?

Choć polityk nie powiedział, czym dokładnie zajmie się Sejm podczas specjalnego posiedzenia, Onet ustalił, że w porządku obrad mogą pojawić się takie tematy jak przepisy usprawniające koordynację służb medycznych, ustawowa regulacja noszenie maseczek i zmiana sposobu dyscyplinowania lekarzy i zachęcania ich do pracy. Możliwe jest także, że Sejm pochyli się nad kwestią udziału innych służb w walce z epidemią koronawirusa. Media donoszą także, że w obradach Sejmu pojawi się informacja premiera o stanie państwa w sytuacji pandemii.

Ryszard Terlecki mówił o możliwości zorganizowania dodatkowego posiedzenia Sejmu już w czwartek 15 października. Rozważano, czy nie zwołać go w piątek 16 października, ale zorganizowano jedynie posiedzenie Prezydium oraz Konwentu Seniorów.

- Musimy przyjąć ustawę, która wpłynie dzisiaj do Sejmu. Jak tylko wpłynie to się od razu znajdzie na stronach [Sejmu - przyp. red.] i będziecie państwo wiedzieć - mówił w czwartek Ryszard Terlecki. Dopytywany, o jaką ustawę chodzi, powiedział, że dotyczy ona służby zdrowia - relacjonuje TVN24. Wyjaśnił, że ze względu na szybkość procedowania będzie to prawdopodobnie projekt poselski. 

Więcej o: