Koronawirus. Łukasz Schreiber o szpitalach polowych: Taka opcja jest brana pod uwagę

Łukasz Schreiber został zapytany o to, czy w Polsce powstaną szpitale polowe. O takie rozwiązanie kilka apelował prezes Naczelnej Rady Lekarskiej profesor Andrzej Matyja, który tłumaczył, że czekając na taką decyzję, za chwilę może dojść do tragedii. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że takie rozwiązane jest brane pod uwagę.

W środę prezes Naczelnej Rady Lekarskiej profesor Andrzej Matyja w rozmowie w TVN24 podkreślił, że jedynym wyjściem w związku z rosnącą liczbą zakażeń jest uruchomienie wojskowych szpitali polowych. - Tylko tak powstaną nowe miejsca, a nie będziemy przesuwali łóżek z jednego oddziału na drugi. Te szpitale już powinny być uruchomione. Nie możemy czekać, bo liczba zachorowań z dnia na dzień rośnie. Za chwilę może dojść do tragedii dla wszystkich innych chorych ze względu na brak możliwości przyjęcia i udzielenia pomocy - mówił Matyja.

Łukasz Schreiber o szpitalach polowych: Każda opcja, także szpitali polowych, jest brana pod uwagę 

Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber powiedział w czwartek, że na razie nie ma potrzeby budowy szpitali polowych, ponieważ nie brakuje miejsc na oddziałach przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19, ale każda opcja jest brana pod uwagę. - Każda opcja, także szpitali polowych, jest brana pod uwagę. Dziś ponad połowa miejsc koronawirusowych w szpitalach jest wolna i ponad połowa respiratorów jest wolna - przyznał Łukasz Schreiber w Radiu ZET.

Polityk dodał, że w czwartek 15 października o 11:30 po raz kolejny zbierze się sztab kryzysowy, który przeanalizuje najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w kraju. Schreiber wyznał, że sztab rozmawia na temat ewentualnego zostawienia części dzieci w domu i ich przejścia na edukację zdalną. - Na bieżąco analizujemy sytuacje. Dziś zapadną decyzje - podkreślił.

Łukasz Schreiber pytany o edukację zdalną powiedział, że na razie tylko w czterech krajach Unii Europejskiej zdecydowano się na takie rozwiązanie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że to bardzo poważna decyzja, "która niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje", dlatego nie może być podejmowana "pod wpływem nacisków kogokolwiek".

Zobacz wideo Druga fala zakażeń a kolejny lockdown. „Zamknięcie szkół i przejście na pracę zdalną to scenariusz coraz bardziej prawdopodobny”

W internetowym wydaniu programu Schreiber zapytany został również o zakaz organizowania wesel w całym kraju. Polityk przyznał, że to postulat, który wydaje się mu rozsądny.

Więcej o: