Morawiecki ma ogosi "wielki projekt" dla szk. Nie chodzi o COVID. Na razie s kpiny

Wicej lekcji historii oraz maszty z biao-czerwon flag maj by elementem "wielkiego projektu" patriotycznego dla szk. Portal Wpolityce.pl pisa we wtorek rano, e ogosi go "dzi". Do wieczora ogoszenia nie byo, s za to kpiny z takiego pomysu w momencie narastajcej epidemii i pyta o bezpieczestwo w szkoach.
Zobacz wideo Arłukowicz: Nauczyciele powinni mieć prawo do bezpłatnych i natychmiastowych testów

"NASZ NEWS" - krzyczał nagłówek artykułu opublikowanego we wtorek w portalu Wpolityce.pl. Informował o, że premier Mateusz Morawiecki ogłosi dziś "inaugurację bardzo ważnego, niezwykle szeroko zakrojonego programu wzmacniania i pielęgnowania polskiej tożsamości".

Portal pisze, że działania w ramach programu obejmą "niemal każdą dziedzinę życia" i będą "odpowiedzią na ideologiczną ofensywę lewicy, która próbuje przejąć wychowanie młodych pokoleń". Ma polegać m.in. na większej liczbie lekcji historii, grantach na inicjatywy patriotyczne i ustawieniu masztu z flagą narodową przed każdą szkołą w Polsce.

W ciągu dnia zapowiadane ogłoszenie "bardzo ważnego programu" się nie pojawiło, zaś w artykule słowo "dziś" zastąpiono "wkrótce". Tymczasem w komentarzach pojawiły się kpiny i krytyka pomysłu jako takiego, a przede wszystkim ogłaszania go w momencie szybkiego rozwoju epidemii, kryzysu w służbie zdrowia i w szkoach. Przypomnijmy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się bezpiecznych warunków nauki i pracy w szkołach; w wielu szkołach konieczna była kwarantanna z powodu wykrycia koronawirusa; od początku roku szkolnego zmarło troje nauczycieli zakażonych koronawirusem.   

"Rzd powinien zamówić maszty od razu z flagami opuszczonymi do połowy" - kpił na Twitterze dziennikarz Wojciech Szacki. "A serio - ciekawe, kto wpadł na ten kretyński pomysł i kto wymyślił, żeby ogłaszać go w takich okolicznościach?" - dodał. 

Publicysta Tomasz Markiewka zwrócił uwagę, że "polska szkoła ma konkretne potrzeby: lepiej opłacani nauczyciele, łatwiejszy dostęp do psychologów, większa pomoc dla dzieci z uboższych domów". "Najlepszym programem 'wzmacniania patriotyzmu' byłoby zajęcie się tymi problemami, a nie nadęte podniecanie się symboliką narodową" - dodał. 

Tomasz Skory dziennikarz Tomasz Skory skomentował pomysł wykresem zakażeń koronawirusem w Polsce, gdzie ostatni lawinowy wzrost zakażeń posłużył za maszt z flagą.