Andrzej Duda apeluje. "Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów!"

Andrzej Duda zaapelował, aby Polacy przestrzegali podstawowych zasad sanitarnych. "W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas" - napisał prezydent.

Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że odbył konsultację z szefem Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosławem Pinkasem. Tematem rozmowy była aktualna i spodziewana sytuacja epidemiczna. Prezydent podkreślił, że "w najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń".

To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów!

- napisał w serwisie społecznościowym prezydent Polski.

Epidemia koronawirusa

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 6526 osób. Resort poinformował też o śmierci 116 pacjentów. Bilans zakażeń w Polsce wzrasta tym samym do 141 804, a ofiar śmiertelnych do 3 217. Z COVID-19 wyleczono już ogółem 83 847 osób (wzrost o 1843). Na kwarantannie przebywa natomiast ponad 249 tysięcy Polaków. Liczba zajętych respiratorów i łóżek przez osoby zakażone SARS-CoV-2 wynoszą kolejno 467 i 6084, co stanowi wzrost o 46 i 415.

Zobacz wideo "Jesteśmy na wojnie z wirusem, a Polacy zostali wysłani na nią bez uzbrojenia"
Więcej o: