Piotr Gliński na kwarantannie. "Czuję się dobrze, czekam na test"

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu poinformował, że został objęty kwarantanną. Piotr Gliński zapewnił, że czuje się dobrze i czeka na przeprowadzenie testu, który potwierdzi lub wykluczy zakażenie koronawirusem.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia na kwarantannie przebywa ponad 249 tysięcy Polaków. Jednym z nich jest minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, który za pośrednictwem Twittera poinformował, że w ostatnim czasie miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Piotr Gliński skierowany na kwarantannę. "Czuje się dobrze, nie ma żadnych symptomów choroby"

"W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych!" - napisał Piotr Gliński. 

Komunikat w tej sprawie wydał także resort kultury. Zgodnie z nim wicepremier Piotr Gliński w ostatnim czasie miał kontakt z Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski, biskupem Arturem Mizińskim, u którego zdiagnozowano koronawirusa. W piątek polityk uczestniczył razem z duchownym w otwarciu sesji wykładowej pt. "Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha". 

Ministerstwo zapewnia, że podczas sesji wicepremier Gliński przestrzegał zasad dotyczących dystansu społecznego oraz zakrywania twarzy, z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia. "Prof. Gliński czuje się dobrze, nie ma żadnych symptomów choroby, pracuje zdalnie. Stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS. Wicepremier pozostaje w izolacji, jest oddzielony także od rodziny i domowników" - dodaje resort. 

Zobacz wideo Czy w szpitalach może zabraknąć miejsc dla chorych bez koronawirusa?
Więcej o: