Michał Dworczyk: Mateusz Morawiecki będzie miał powtórzony test na obecność koronawirusa

Szef KPRM poinformował, że Mateusz Morawiecki będzie miał powtórzony test na obecność koronawirusa. Michał Dworczyk zapewnia jednak, że premier czuje się dobrze i kontynuuje kwarantannę.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był gościem programu "Tłit" w Wirtualnej Polsce. Dziennikarz zapytał polityka o stan zdrowia premiera, który przebywa na kwarantannie po tym, jak miał kontakt z zakażonym pracownikiem. Pierwszy test wykonany Mateuszowi Morawieckiemu dał wynik ujemny. Michał Dworczyk zapewnia jednak, że badania zostaną jeszcze powtórzone.

Michał Dworczyk o powtórnym teście premiera: Będzie powtórzony w terminie wskazanym przez lekarza i sanepid

- Podobnie jak setki tysięcy innych Polaków, którzy mieli wskazania do wykonania takiego testu, premier wykonał test. Wynik jest ujemny. Na pewno ten test będzie powtórzony w terminie wskazanym przez lekarza i sanepid - powiedział Dworczyk.

- Pan premier czuje się dobrze i przebywa na kwarantannie - kontynuował dalej. Polityk nie potwierdził, że Mateusz Morawiecki odbywa kwarantannę w budynku rządowym przy ulicy Parkowej, jak informowały o tym media. Szef kancelarii zapewnia, że jest to budynek, który jeszcze wiosną tego roku został przystosowany do takich potrzeb i jednocześnie gwarantuje możliwość kontynuowania pracy w trybie zdalnym.

Wcześniej dziennikarz zapytał Michała Dworczyka o Łukasza Szumowskiego, który po raz drugi otrzymał pozytywny test na koronawirusa. Były minister zdrowia trafił do szpitala i przyznał, że przy pierwszym badaniu mogło dojść do pomyłki. - To lekarze muszą wytłumaczyć, czy to jest powtórne zakażenie, czy poprzednie testy pokazały nieprawidłowy wynik. Przede wszystkim trzeba to wyjaśnić od strony medycznej - skomentował krótko szef KPRM.

Zobacz wideo Czy dojdzie do załamania systemu ochrony zdrowia? „Ogniskowo ono już występuje”
Więcej o: