Arłukowicz: Jesteśmy na wojnie z wirusem, Polacy zostali wysłani na tę wojnę bez żadnego uzbrojenia

- Jesteśmy na wojnie z wirusem, Polacy zostali wysłani na tę wojnę bez żadnego uzbrojenia. Zostaliśmy sami, my jako pacjenci, bojąc się o naszych najbliższych, o siebie, to jest sytuacja niedopuszczalna - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Bartosz Arłukowicz, europoseł Platformy Obywatelskiej i były minister zdrowia.

Gościem w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był Bartosz Arłukowicz - deputowany Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, który w latach 2011-2015 był ministrem zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. 

Do szpitali dostarczono testy, które zostały kupione za grube miliony złotych, i które się do niczego nie nadają, szpitale zwracają te testy do ministerstwa

- mówił.

Jesteśmy na wojnie z wirusem, Polacy zostali wysłani na tę wojnę bez żadnego uzbrojenia. Zostaliśmy sami, my jako pacjenci, bojąc się o naszych najbliższych, o siebie, to jest sytuacja niedopuszczalna. Nigdy nie myślałem, że dojdzie do takiego momentu w Polsce, że . Kiedy patrzę na nauczycieli, dyrektorów szkół i szpitali, którzy piszą, błagają o pomoc... Oni po prostu zostali sami, to jest niedopuszczalne

- wskazywał. Zapytany słowa Ryszarda Terleckiego z PiS, który stwierdził, że polski rząd "świetnie przygotował się do drugiej fali koronawirusa", Arłukowicz stwierdził: - To jest grupa ignorantów zupełnie, w mojej ocenie - niedouczonych ludzi, którzy rządzą Polską. Przeprowadzają nas przez bardzo ciężkiej pandemii, a właściwie nie przeprowadzają, tylko stoją z boku.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie