Szef młodzieżówki PiS krytykuje Ardanowskiego. "Najwyraźniej nie odrobił pracy domowej"

- Ardanowski najwyraźniej nie odrobił pracy domowej - powiedział Michał Moskal, szef młodzieżówki PiS. Chodzi o byłego ministra rolnictwa, który krytykuje ustawę o ochronie zdrowia i napisał list do senatorów z apelem o to, aby nie popierali nowelizacji.

Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa, jest jedną z osób, która zagłosowała przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. W niedzielę napisał do senatorów Prawa i Sprawiedliwości - przekonuje, że nowelizacja pozbawi Zjednoczoną Prawicę "możliwości wygrywania wyborów w przyszłości i kontynuowania władzy, tak potrzebnej Polsce". "Opierając się na fałszywej ideologii, można zniszczyć wszystko, co razem wywalczyliśmy, i zaszkodzić Polsce" - napisał polityk.

Moskal: Ardanowski nie odrobił pracy domowej

Do krytyki ustawy o zwierzętach przez Ardanowskiego na antenie Telewizji Republika odniósł się Michał Moskal, szef młodzieżówki PiS, który w ostatnim czasie został też szefem biura wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Ardanowski, jako członek PiS został zawieszony w związku ze swoimi działaniami. Była pewna zasadnicza niezgodność w jego działalności, ale też Ardanowski najwyraźniej nie odrobił pracy domowej

- powiedział.

Nie przeczytał zapisów ustawy, którą proponujemy. Przygotowujemy szereg poprawek, np. kwestie odszkodowań, kwestie techniczne, kwestia uboju rytualnego, zwiększenie vacatio legis

- dodał Moskal.

Czytaj także: Kim jest Michał Moskal? 26-latek został dyrektorem biura Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz wideo Lewica chce powołania Rzecznika Praw Zwierząt. Co to za urząd?
Więcej o: