Prof. Zembala mówi o "jaskółce" i chwali Morawieckiego za decyzje ws. epidemii. "Mądry premier"

Kardiochirurg prof. Marian Zembala powiedział w TVP Info, że jednodniowy spadek nowych zakażeń koronawirusem w niedzielę to dobry znak, chociaż "jeden dzień nie czyni jaskółki". Chwalił też premiera Mateusza Morawieckiego za decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń, w tym obowiązku noszenia maseczek w całym kraju.
Zobacz wideo Dziennikarz pyta premiera, czy nie powinien przeprosić Polaków. Ten w odpowiedzi pokazuje wykres

Profesor Marian Zembala, były minister zdrowia, w niedzielę komentował rozwój epidemii w programie Ewy Bugały w TVP Info. Dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca chwalił działania rządu.

Zembala odniósł się to tego, że w niedzielę liczba potwierdzonych przypadków zachorowań była niższa niż dzień wcześniej (jednak zazwyczaj w niedzielę przypadków jest mniej). - Dla nas wszystkich dobra wiadomość. Jeden dzień nie czyni jaskółki, ale dobrze, że jaskółka się pojawiła i jest nią spadek (potwierdzonych zakażeń - red.) w ciągu jednego dnia - stwierdził. 

Zembala o rozwoju epidemii. O Morawieckim: "mądry premier na trudne czasy"

- Druga dobra jaskółka, a raczej decyzja, którą premier stanowczo wprowadził. Mądry premier, powtórzę to, na trudne czasy - a są bardzo trudne czasu, jesteśmy w toku wojny z pandemią, wojny o życie - powiedział, chwaląc decyzję o tym, że w całym kraju jest wprowadzona "strefa żółta". - Wszyscy musimy nosić maski, z rozwagą i roztropnością podchodzić do walki o życie i zdrowie - podkreślił Zembala. Dodał, że do kierowanego przez niego centrum przyjęto w sobotę 13 pacjentów, "a więc pomimo trwającej pandemii leczymy chorych" z zagrożeniem życia. 

Więcej o: