Morawiecki porozmawia z przedstawicielami opozycji o epidemii koronawirusa. Telekonferencja we wtorek

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki porozmawia podczas telekonferencji z przedstawicielami miast i opozycją sejmową. Wirtualne spotkania będą dotyczyć planów opanowania epidemii koronawirusa w Polsce.
Zobacz wideo Dziennikarz pyta premiera, czy nie powinien przeprosić Polaków. Ten w odpowiedzi pokazuje wykres

Spotkanie z politykami opozycji odbędzie się we wtorek o godzinie 14:30. Wcześniej odbędzie się telekonferencja z prezydentami największych miast w Polsce. Jak mówił Michał Dworczyk, chodzi o to, aby - podobnie jak wiosną - porozmawiać o wyzwaniach i potencjalnych propozycjach, które mogą mieć samorządowcy czy politycy opozycji.

Jak podaje PAP, udział w spotkaniu zapowiedzieli już przedstawiciele Lewicy, PSL, i Konfederacji. Z kolei szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk zapowiedział, że jego ugrupowanie czeka na oficjalne zaproszenie.

Mateusz Morawiecki spotka się z przedstawicielami opozycji w sprawie koronawirusa

- Chcemy, aby te wszystkie sprawy związane z pandemią, były prowadzone w dialogu, o ile to jest możliwe w polityce, żeby ponad podziałami politycznymi, merytorycznie, o tak istotnych sprawach jak zdrowie Polaków i rozwój pandemii porozmawiać - mówił Michał Dworczyk.

Zaproszenie od Mateusza Morawieckiego, o czym premier mówił podczas sobotniej konferencji, trafi do szefów klubów parlamentarnych, którzy mogą wydelegować swoich przedstawicieli. Podobne spotkanie zostało zorganizowane wiosną tego roku.

W Polsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 5 300 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To najwięcej od początku pandemii.

Więcej o: