Andrzej Duda bezbłędnie rozpoznał oposa. Posłanka PO podniosła jednak poprzeczkę

"Opos" - napisał Andrzej Duda pod wpisem jednej z użytkowniczek Twittera, która zamieściła zdjęcie zwierzęcia i zapytała, kto je rozpoznaje. Podobnie sformułowane pytanie, ale dotyczące epidemii koronawirusa, zadała Dudzie Agnieszka Pomaska. Na nie prezydent nie odpowiedział.

"Co to za zwierzątko? Ktoś wie?" - napisała w piątek na Twitterze użytkowniczka Ania. Do wpisu dołączyła zdjęcie sympatycznego zwierzątka. Użytkownicy portalu zasypali wątek odpowiedziami, udzielił jej też Andrzej Duda. "Opos" - napisał prezydent. 

Zobacz wideo Zaprzysiężenie nowych ministrów. Duda zdjął rękawiczkę specjalnie dla Kaczyńskiego. Prezes schował maseczkę do kieszeni i na długo zapomniał o ponownym jej włożeniu

Andrzej Duda odpowiada: Opos. Pomaska pyta o koronawirusa

Opos Dudy stał się sprawą szeroko komentowaną na Twitterze. Wielu użytkowników zwróciło uwagę, że prezydent beztrosko tweetuje w dniu, gdy znowu pobity został rekord dobowego wzrostu zakażeń na koronawirusa (w piątek liczba ta wyniosła 4739, sobotni bilans jest jeszcze gorszy). "Poważny prezydent na trudne czasy" - skomentowała Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.

Do odpowiedzi Dudy bezpośrednio odniosła się też klubowa koleżanka Nowackiej, Agnieszka Pomaska. W wątku z oposem zamieściła dane liczbowe dotyczące zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem. "A co to za wykresy? Ktoś wie? Może Andrzej Duda?" - zapytała. Prezydent nie odpowiedział.

Więcej o: