Krzysztof Śmiszek zakażony koronawirusem: Dbajcie o siebie i nie wierzcie koronasceptykom!

Wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Wirus nie wybiera. A i licho nie śpi. Dbajcie o siebie i nie wierzcie koronasceptykom!" - skomentował poseł zapewniając, że czuje się dobrze.

"Drodzy, Drogie! Wirus nie wybiera. A i licho nie śpi. Dziś kolejna ogromna liczba zakażeń, w tym, niestety, jedno moje. Czuję się dobrze, trochę jak lekkie przeziębienie. Stosuję się do procedur. Dbajcie o siebie i nie wierzcie koronasceptykom!" - napisał Krzysztof Śmiszek na Twitterze.

Krzysztof Śmiszek z Lewicy zakażony koronawirusem. "Dziś ogromna liczba zakażeń, w tym jedno moje"

Wiceszef Lewicy dodał, że Robert Biedroń jest odizolowany i nie jest zakażony koronawirusem. Kandydat w ostatnich wyborach prezydenckich przyznał, że ostatnio nie widział się ze Śmiszkiem ze względu na częste wyjazdy.

W piątek 9 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej, najwyższej dobowej liczbie zakażeń koronawirusem. Testy potwierdziły SARS-CoV-2 u kolejnych 4739 osób - najwięcej nowych pacjentów zdiagnozowano w województwach małopolskim, mazowieckim i śląskim. Dodatkowo z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 52 pacjentów, z czego sześć osób nie miało innych chorób współistniejących. Ofiary mają od 51 do 97 lat.

Od soboty w całej Polsce obowiązuje strefa żółta. We wszystkich miejscach publicznych konieczne będzie zasłanianie ust i nosa. Ministerstwo Zdrowia apeluje też o przestrzeganie kolejnych dwóch podstawowych zasad DDM - czyli zachowywania dystansu co najmniej 1,5 metra od innych osób i dbania o dezynfekcję rąk. 

Zobacz wideo Cała Polska w żółtej strefie. Rząd ogłasza powrót niektórych obostrzeń
Więcej o: