Nieobecność Zbigniewa Ziobry na zaprzysiężeniu. Michał Wójcik tłumaczy: Źle się czuł

Jak tłumaczy Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera, Zbigniew Ziobro nie pojawił się na zaprzysiężeniu rząd, bo źle się czuł. - To prawdopodobnie przeziębienie, ale zdecydował się poddać badaniom [na koronawirusa - red.] - powiedział.

Michał Wójcik, minister w KPRM, był pytany o absencję Zbigniewa Ziobry na wtorkowej uroczystości zaprzysiężenia ministrów w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego. - Pan minister Ziobro wówczas źle się czuł i w poczuciu odpowiedzialności nie pojawił się na zaprzysiężeniu - powiedział w "Sednie sprawy" Radia Plus. - Nie czuje się w tej chwili najlepiej, to prawdopodobnie przeziębienie, ale zdecydował się poddać badaniom [pod kątem koronawirusa - red.], to wszystko w poczuciu odpowiedzialności - powiedział. Jak sprecyzował, badanie dopiero się odbędzie.

Został zaprzysiężony, ale nie wie, czym będzie się zajmował

Wójcik został zapytany także o jego obowiązki w kancelarii premiera. - To jest jeszcze kwestia ustaleń politycznych. Nie ukrywam, że kwestia dzieci jest kwestią, którą chciałbym się zajmować, ale na stole leży też kwestia tożsamości europejskiej - powiedział. Dopytywany przez prowadzącego audycję Jacka Prusinowskiego, czym miałby się zajmować "minister od tożsamości europejskiej", Wójcik odpowiedział: - To jest kwestia dosyć szeroka, nie chodzi o sferę kultury, ale bardziej kwestie dotyczące polityki. Tutaj na przykład z tożsamością związana jest m.in. kwestia swobód obywatelskich - podkreślił. 

Zobacz wideo Odporność zbiorowa iluzją? "Reinfekcji nie można wykluczyć"

- Proszę wybaczyć szczerość, ale czy nie uważa pan, że to jest mało profesjonalnie, o ile nie mało poważnie, że został Pan zaprzysiężony, a nie wie ciągle, czym będzie się zajmował? - zapytał prowadzący audycję. 

- Zapewniam, że nie będę patrzył w sufit siedząc w KPRM. Wymaga to jeszcze pewnych uzgodnień politycznych, myślę, że to kwestia najbliższych dni - opowiedział minister.

Więcej o: