Posłowie Konfederacji bez maseczek. Czarzasty: To nie przykład z góry, tylko od idiotów

- To nie jest przykład z samej góry, tylko od idiotów - tak szef SLD Włodzimierz Czarzasty skomentował zachowanie posłów Konfederacji, którzy na ostatnim posiedzeniu Sejmu nie mieli maseczek. - Posłowie Braun czy Bosak, uważają, że, jeśli czegoś nie widać, to tego nie ma - stwierdził.

Gośćmi Jacka Gądka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl byli Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i przewodniczący SLD oraz prof. Anną Boroń-Kaczmarską, specjalistka w zakresie chorób zakaźnych i zdrowia publicznego. 

Czarzasty w kontekście niezasłaniania przez posłów Konfederacji ust i nosa w Sejmie został zapytany, dlaczego taki zły przykład płynie z samej góry do Polaków. -  To nie jest przykład z samej góry, tylko od idiotów. Ja wczoraj uczestniczyłem w prezydium Sejmu drogą elektroniczną i ustaliliśmy, że wszyscy są w maskach, łącznie z prowadzącymi - powiedział Włodzimierz Czarzasty, jak dodał decyzja była jednomyślna. - Jak mamy to wytłumaczyć komuś, kto uważa, że nie ma koronawirusa, jeżeli nie widzi wirusa? Posłowie Braun czy Bosak, uważają, że, jeśli czegoś nie widać, to tego nie ma - skomentował szef SLD. 

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: Nowych szpitali na szybko się nie wybuduje

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska była natomiast pytana o trudną sytuację polskich szpitali wobec dynamicznego wzrostu przypadków zachorowań na COVID-19. - Nowych szpitali na szybko się nie wybuduje, a pobyt w namiotach szpitalnych o tej porze roku jest czymś niezwykle trudnym i zagraża pogorszeniem stanu zdrowia tych, którzy cierpią na choroby układu oddechowego - stwierdziła ekspertka. - Trzymajmy kciuki za wszystkich decydentów, którzy będą, roztropnie analizując określoną sytuację epidemiologiczną, przygotowywali bazę szpitalną - powiedziała prof. Boroń-Kaczmarska.

Polecane dla Ciebie