Koronawirus w Senacie. Marszałek Tomasz Grodzki w izolacji, urzędniczki z Kancelarii Senatu zakażone

U co najmniej dwóch urzędniczek Kancelarii Senatu stwierdzono koronawirusa, a marszałek Tomasz Grodzki przebywa w izolacji i czeka na zrobienie testu - wynika z ustaleń Onetu. Na kwarantannę miała również trafić szefowa gabinetu Grodzkiego.

Po tym, jak przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w Sejmie (zakażenie potwierdzono m.in. u wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego z PSL-Kukiz'15), teraz uderza on także w Senat - podaje Onet. Z ustaleń portalu wynika, że marszałek Tomasz Grodzki przebywa od poniedziałku w izolacji i czeka na test. Miał kontakt z zakażonym Piotrem Zgorzelskim podczas narady, która odbyła się w zeszły czwartek.

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią

Koronawirus w Senacie. Marszałek Grodzki czeka na test, zakażenia u dwóch urzędniczek

Oprócz Grodzkiego w naradzie uczestniczyła szefowa jego gabinetu, Małgorzata Daszczyk, która też trafiła na kwarantannę. - Była również na tym spotkaniu, dlatego sanepid nakazał kwarantannę. Jest zdrowa - powiedział w rozmowie z Onetem Grodzki. 

To nie koniec potencjalnych źródeł koronawirusa w Senacie, bo pozytywne testy na SARS-CoV-2 uzyskały też dwie urzędniczki Kancelarii Senatu. Ustalenia Onetu w tej kwestii potwierdził marszałek Grodzki. Dodał jednak, że "przypadki urzędniczek to wcześniejsze sprawy, załatwione zgodnie z wytycznymi sanepidu" i niepowiązane z naradą, w której uczestniczył Zgorzelski. 

Część pracowników Senatu pracuje zdalnie. Najbliższe posiedzenie izby jest zaplanowane na przyszły tydzień - na razie nie ma informacji, by miało zostać odwołane. Mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia. W Sejmie po potwierdzeniu informacji o zakażeniu Piotra Zgorzelskiego i Przemysława Czarnka poinformowano, że najbliższe posiedzenie zostanie skrócone z dwóch dni do jednego (odbędzie się w środę 7 października), a na sali plenarnej będzie obowiązek noszenia masek. Również ze względu na warunki epidemiczne wtorkowe zaprzysiężenie nowego rządu odbyło się nie w pomieszczeniu, a w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Czytaj też: Duda specjalnie zdjął rękawiczkę. Kaczyński pozbył się maseczki, a ministrowie kładli je w jedno miejsce

Więcej o: