Zmiana na ważnym stanowisku w Senacie. Nieoficjalnie: Grzegorz Furgo nie jest już dyrektorem CIS

Grzegorz Furgo nie jest już dyrektorem Centrum Informacyjnego Senatu - podaje Onet. Zastąpić ma go Maciej Berek, b. szef Rządowego Centrum Legislacji.

Jak podaje portal, powody odwołania Grzegorza Furgo ze stanowiska szefa CIS nie są znane. Polityk został dyrektorem centrum w listopadzie ubiegłego roku, gdy po wyborach parlamentarnych Senat przejęła opozycja. Furgo w 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu gdańskim - z pierwszego miejsca na liście partii Nowoczesna Ryszarda Petru.

Senat. Grzegorz Furgo odwołany ze stanowiska szefa CIS

Wówczas 14247 głosami uzyskał mandat posła VIII kadencji. Był też wiceprzewodniczącym pomorskiego regionu Nowoczesnej oraz członkiem rady krajowej tej partii. Jednakże w kwietniu 2017 roku Grzegorz Furgo został zawieszony w prawach członka i przeszedł do Platformy Obywatelskiej.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. „Nie robimy nic dla seniorów”

Z ustaleń portalu wynika, że nowym szefem CIS zostanie Maciej Berek, który wcześniej pracował w Kancelarii Senatu. Berek w latach 2007-2015 był prezesem Rządowego Centrum Legislacji. W 2015 r. rząd Ewy Kopacz zgłosił jego kandydaturę do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, PiS po przejęciu władzy unieważniło tę decyzję. 

Według portalu Furgo nie żegna się z Senatem. Ma dostać inne stanowisko. 

Więcej o: