Sejm. Szymon Hołownia walczy o ok. 10 posłów. To politycy "bardziej z prawa niż z lewa"

Wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Michał Kobosko zdradził, że prowadzi rozmowy z grupą ok. 10 posłów i posłanek, którzy biorą pod uwagę zasilenie szeregów partii Szymona Hołowni. Celem ugrupowania jest zbudowanie koła parlamentarnego.

Michał Kobosko udzielił wywiadu dla portalu Interia. Powiedział w nim, że zainteresowanie migracją do partii Szymona Hołowni wyrażają sami parlamentarzyści, ale ruch Polska 2050 również podejmuje starania, aby namówić niektórych polityków na zmianę klubowych barw.

- Sytuacja w Sejmie jest dynamiczna i różni się w zależności od klubu parlamentarnego. Jak wiadomo, w klubach opozycji trwa bardzo ożywiona dyskusja, są różne punkty widzenia tego, w jakim kierunku mają iść poszczególne partie. W niektórych przypadkach parlamentarzyści zgłaszają się do nas, w innych to my wyrażamy zainteresowanie i zapraszamy na rozmowę. Prowadzę takie rozmowy, ale na razie nie ma oficjalnej informacji, którą możemy przekazać - powiedział wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050.

Posłowie myślą o przejściu do partii Hołowni. "Wielu nie jest pewnych swojej sytuacji"

Kobosko zdradził, że trwają negocjacje z grupą około 10 posłów. Przyznał również, że są to politycy "trochę bardziej z prawa niż z lewa". Ruch Polska 2050 rozmawia także z senatorami, ale jego priorytetem jest zaistnienie w Sejmie i utworzenie koła parlamentarnego. Aby spełnić ten cel, ugrupowanie musi mieć co najmniej trzech posłów. 

- Wielu posłów nie jest pewnych swojej sytuacji dzisiaj, a także przyszłości, np. czy znajdą się na listach wyborczych w kolejnych wyborach - mówił Michał Kobosko.

Do Szymona Hołowni dołączyła już posłanka Hanna Gill-Piątek, która kilka tygodni temu opuściła szeregi Lewicy. Ruch Polska 2050 nie jest jeszcze partią polityczną, ale jego lider rozpoczął proces jej rejestracji. 

Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek komentuje rezygnację Hanny Gill-Piątek
Więcej o: