Rzecznik rządu: Morawiecki zwrócił się do Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio ZET, ceremonia zaprzysiężenia nowego rządu, która planowana była na poniedziałek, prawdopodobnie nie odbędzie się. Chwilę później doniesienia potwierdził rzecznik rządu. O zmianę terminu zwrócił się do Andrzeja Dudy Mateusz Morawiecki.
W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia

- pisze na Twitterze rzecznik rządu.

Na 90 proc. planowane na dziś zaprzysiężenie nowych ministrów rządu premiera Mateusza Morawieckiego będzie odłożone, tak nieoficjalnie mówi się w Pałacu Prezydenckim

- informuje dziennikarz Radia ZET. Trwają jeszcze ustalenia w tej sprawie. Ostateczną decyzję mamy poznać w ciągu godziny. 

Rekonstrukcja rządu

W środę Mateusz Morawiecki ogłosił nazwiska osób, które wejdą w skład zrekonstruowanego rządu Zjednoczonej Prawicy. Do nowej Rady Ministrów dołączą:

  • Jarosław Kaczyński - wicepremier,
  • Grzegorz Puda - minister rolnictwa (zastąpił Jana Krzysztofa Ardanowskiego),
  • Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki (zastąpił Dariusza Piontkowskiego i Wojciecha Murdzka),
  • Jarosław Gowin - wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii (zastąpił Jadwigę Emilewicz).
Zobacz wideo Wicerzecznik PiS o roli Jarosława Kaczyńskiego w rządzie
Więcej o: