Uczniowie liceum zagonieni na występy antyaborcyjnego działacza. "Dyrektor zabronił wychodzenia z sali"

Uczniowie jednego z krakowskich liceów zostali zmuszeni do udziału w prelekcji działacza ruchu pro-life Bawera Aondo-Akaa. W czasie tego spotkania przestawiane były m.in. drastyczne nagrania. Rodziców o zdanie nie zapytano. W sprawie interweniują krakowscy radni i posłanka Lewicy.

Prelekcja antyaborcyjnego działacza Bawera Aondo-Akaa odbyła się w XLIV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Rodzice uczęszczającej do tej szkoły młodzieży nie zostali o tym poinformowani. Prelekcja odbyła się w godzinach zajęć lekcyjnych i była obowiązkowa. Posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek nagłośniła, że w ramach tych zajęć przedstawiono materiały audiowizualne prezentujące zabieg aborcji w 24 tygodniu ciąży.

"Działacz przedstawiał zamanipulowane fakty, straszył młodzież, szantażował emocjonalnie. Pojawiły się sugestie, że homoseksualność to choroba psychiczna, a LGBT i ideologia gender niszczy rodziny. Powtórzę to raz jeszcze: uczniowie zostali zmuszeni do obejrzenia takiego filmu. Gdy protestowali, dyrektor kazał zamknąć im oczy i zabronił wychodzenia z sali" - napisała na Facebooku Daria Gosek-Popiołek.

Posłanka stwierdziła we wpisie, że zostało naruszone prawo młodzieży do rzetelnej wiedzy oraz rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

"Interweniuję w tej sprawie i domagam się wyjaśnień ze strony dyrektora, ale i osób odpowiedzialnych za edukację w Krakowie. Zwłaszcza że oprócz pytań o sam wykład i jego treść, pojawia się także kwestia honorarium dla prowadzącego czy kwestie związane z bezpieczeństwem uczniów w sytuacji pandemii" - zapowiedziała Daria Gosek-Popiołek. 

Dyrektor krakowskiego liceum: Dziewczyna musi wiedzieć, że zostanie zupełnie sama z własnym sumieniem

Z doniesień "Gazety Wyborczej" wynika, że w XLIV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie odbyły się cztery prelekcje Bawera Aondo-Akaa. Drastyczny materiał o aborcji przedstawiono tylko na pierwszych spotkaniach. Później dyrektor szkoły, Mariusz Graniczka, poprosił, aby zaprzestano projekcji.

- Sama opowieść o tym wystarczy. To jest potworne, jeśli matce przyjdzie myśl o aborcji do głowy. Już samo to jest przerażające. Każda dziewczyna musi wiedzieć, że w obliczu tego, co zrobiła, zostanie zupełnie sama z własnym sumieniem. [...] Przed spotkaniem ktoś zapytał mnie, czemu organizuję w szkole spotkania polityczne. Tak, temat aborcji jest narzędziem walki politycznej, ale nie powinien nim być. To temat o istocie człowieczeństwa - powiedział dyrektor uczniom swojej szkoły. 

Onet informuje, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zapowiedziała kontrolę w szkole. Zdaniem radnych Koalicji Obywatelskiej oraz posłanki Lewicy Daria Gosek-Popiołek to za mało. Żądają oni kontroli Wydziału Edukacji Miasta Krakowa. W środę rano radni Koalicji Obywatelskiej: Nina Gabryś i Łukasz Sęk złożyli interpelację z prośbą o wyjaśnienia.

Zobacz wideo Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem

Bawer Aondo-Akaa: Redaktorzy "GW" boją się pokazywania prawdy o mordowaniu dzieci 

Na Facebooku Bawera Aondo-Akaa można znaleźć nagrania z prelekcji w krakowskim liceum, jednak są one słabej jakości. Działacz ruchu pro-life napisał także odpowiedź na publikację "Gazety Wyborczej", która dotyczy jego działalności. 

Panie oraz Panowie Redaktorzy; boją się pokazywania prawdy o mordowaniu dzieci - ludzi - nienarodzonych; poprzez obrzydliwą aborcję oraz ideologii gender; lesbian gej biseksual transeksual intersexual pansekxual qeer "+". Proszę Państwa, znów szlify, walczymy aż zwyciężymy. [...] Z Panem Bogiem!!!

- czytamy we wpisie.

Więcej o: