Kariera Michała Moskala wystrzeliła. Szef młodzieżówki PiS ma kierować gabinetem politycznym Kaczyńskiego

Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na nieoficjalne informacje od polityków PiS, szefem Gabinetu Politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego zostanie Michał Moskal. Szef Forum Młodych PiS nie potwierdza na razie tych doniesień.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił nazwiska polityków, którzy dołączą do zrekonstruowanego rządu. Wśród nich jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, który obejmie tekę wicepremiera. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, szefem jego Gabinetu Politycznego zostanie Michał Moskal.

To będzie jego zaufana osoba, więc bardzo ważny sygnał polityczny, na kogo stawia szef partii

- powiedział jeden z przedstawicieli PiS.

Dobre notowania wśród warszawskich polityków PiS

26-letni Michał Moskal z wykształcenia jest prawnikiem. W przeszłości przewodził Niezależnemu Zrzeszeniu Studentów. Był także radnym w Warszawie. Aktualnie jest szefem Forum Młodych, młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości, a od kilku miesięcy również dyrektorem Biura Prezydialnego tej partii. Angażował się w forsowanie tzw. ustawy futerkowej.

Mimo młodego wieku Moskal ma już za sobą spore doświadczenie w pracy w organizacjach związanych z partią Jarosława Kaczyńskiego. I dobre notowania wśród warszawskich polityków PiS

- pisze Wirtualna Polska.

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS o roli Jarosława Kaczyńskiego w rządzie
Więcej o: