Woś czy Wójcik? Kto zostanie ministrem w KPRM? Jest komentarz rzecznika Solidarnej Polski

Wciąż nie jest jasne, kto zostanie ministrem bez teki w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z nadania Solidarnej Polski. Media donosiły, że partia nie umiała znaleźć porozumienia w tej sprawie, ale jej rzecznik temu zaprzeczył.

29 września pisaliśmy, że po rekonstrukcji rządu koalicjanci PiS otrzymają pod jednym ministrze bez teki w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Dziennik Gazeta Prawna" donosił, że ministrem z nadania Solidarnej Polski zostanie Michał Woś, który pożegna się ze stanowiskiem ministra środowiska i zajmie się "prawami obywatelskimi i tożsamością europejską".

Zobacz wideo Kaczyński wchodzi do rządu. „Dla ministrów to będzie ciężka sytuacja”

Dzień później radio RMF FM poinformowało nieoficjalnie, że Solidarna Polska "nie dogadała się w sprawie tego, kto ma być ministrem w KPRM" i że prawdopodobnie zostanie nim nie Michał Woś, a Michał Wójcik. Ludzie Zbigniewa Ziobry powiedzieli dziennikarzowi RMF FM Patrykowi Michalskiemu, że Solidarna Polska ma wielu dobrych kandydatów, dlatego "trudno się zdecydować".

Jan Kanthak: Michał Woś odmówił przyjęcia urzędu. Przedstawił merytoryczne wyjaśnienie

Wszystkie te rewelacje skomentował Rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak. Polityk napisał na Twitterze, że wbrew medialnym doniesieniom nie było żadnych napięć w Solidarnej Polsce.

"Michał Woś został jednogłośnie rekomendowany na urząd ministra - członka Rady Ministrów. Odmówił, przedstawiając merytoryczne wyjaśnienie. Nasza formacja wkrótce przestawi osobę, która będzie realizowała uzgodnią agendę"

Więcej o: