Partia Zbigniewa Ziobry wskaże wiceministra od lasów i łowiectwa. RMF FM: Rozważane są dwie osoby

Rzecznik rządu potwierdził, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry wskaże wiceministra, który będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo. Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM pod uwagę brane są dwa nazwiska.

Piotr Müller potwierdził doniesienia RMF FM, zgodnie z którymi Solidarna Polska wskaże wiceministra, który w rządzie Mateusza Morawieckiego będzie odpowiadał za leśnictwo i łowiectwo. "Według umowy koalicyjnej Solidarna Polska będzie miała wiceministra odpowiedzialnego za lasy. Do powołania dojdzie. Sprawa jest przesądzona" - napisał rzecznik rządu.

Solidarna Polska wskaże wiceministra ds. leśnictwa i łowiectwa

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM na to stanowisko rozważani są Edward Siarka lub Norbert Kaczmarczyk. Ten ostatni polityk znanych jest jako główny przeciwnik nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Jak podają dziennikarze radia z tego powodu Edward Siarka może być dla rządu łatwiejszą do zaakceptowania kandydaturą. Norbert Kaczmarczyk jest jednak bardziej znany z działalności w sprawach związanych z rolnictwem czy środowiskiem. Wspierał rolników oszukanych w tzw. aferze tytoniowej, był autorem koncepcji powołania instytucji rzecznika rolnika czy wprowadzeniem dodatków do emerytur dla członków OSP. W tej kadencji Sejmu działa w komisjach m.in. rolnictwa i rozwoju wsi czy podkomisji stałej do spraw bezpieczeństwa żywności i eliminowania nieuczciwych praktyk w obrocie żywnością.

Wiceminister wytypowany przez Solidarną Polskę miałby wspierać działania Ministerstwa Klimatu, którym kieruje Michał Kurtyka. Z powodu rekonstrukcji rządu do tego resortu dołączone zostało Ministerstwo Środowiska, którym do tej pory kierował Michał Woś. "Michał Woś został jednogłośnie rekomendowany na urząd Ministra-członka Rady Ministrów. Odmówił, przestawiając merytoryczne wyjaśnienie" - napisał później rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak.

Zobacz wideo Nowy skład rządu zaakceptowany. Premier podał nazwiska ministrów
Więcej o: