Kłótnia Czarzastego z Kaletą. "Przez wasze bzdury 14-latek się powiesił"

Sebastian Kaleta w programie TVN24 próbował udowodnić, że LGBT jest "ideologią". Włodzimierz Czarzasty zapytał go, co powiedziałby osobom nękanym z powodu swojej orientacji seksualnej. Polityk Lewicy wymienił też kilka przykładów samobójstw wśród osób LGBT.

W programie "Kropka nad i" w TVN24 Sebastian Kaleta mówił, że politycy Zjednoczonej Prawicy bronią praw rodziny oraz trwałości związku kobiety i mężczyzny. Polityk dodał, że "ideologia gender jest próbą dekonstrukcji tej komórki społecznej".

- To jest ideologia, która ma postulaty polityczne. Jest tożsama z ideologią gender i polega na tym, ażeby przez dekonstrukcję płciowości człowieka doprowadzić do dekonstrukcji rodziny - mówił o LGBT.

Włodzimierz Czarzasty do Sebastiana Kalety: Już nic mu pan nie powie, bo przez was się powiesił

Drugim gościem programu był Włodzimierz Czarzasty. Polityk Lewicy zapytał Kaletę, co powiedziałby osobom LGBT, które popełniły samobójstwo ze względu na nieprzyjemne sytuacje, jakich doświadczały na co dzień.

- Dla normalnego człowieka to jest w ogóle niezrozumiałe, co pan mówi. Co pan powie Dominikowi Szymańskiemu z Bieżunia? Już nic mu pan nie powie, bo przez was, przez wasze bzdury, przez szczucie ludzi, przez stygmatyzowanie ludzi, chłopak w wieku 14 lat się powiesił - kontynuował Czarzasty.

Dalej polityk wymieniał osoby LGBT, które popełniły samobójstwo. Wskazał m.in. Milo Mazurkiewicz, Wiktora z Warszawy czy Kacpra z Gorczyna. - Wie pan, dlaczego te osoby tak robią? Bo takie osoby jak pan opowiadają, że są gorsi, że są niefajni - mówił Czarzasty. Sebastian Kaleta odpowiedział, że wypowiedź polityka jest szantażem emocjonalnym, "który skrajna lewica wywiera w normalnym sporze politycznym".

Zobacz wideo „Pociesza mnie, że społeczeństwo jest mądrzejsze niż politycy”
Więcej o: