Sylwia Spurek zmienia klub w Europarlamencie. "Będę mogła działać zgodnie z moimi wartościami"

Sylwia Spurek poinformowała, że dołączyła do frakcji Zielonych w Europarlamencie. - Będę mogła działać zgodnie z moimi wartościami i w interesie publicznym, a nie w interesie swojego środowiska politycznego - tłumaczy swoją decyzję Spurek.

Sylwia Spurek dostała się do Europarlamentu z list partii Wiosna Roberta Biedronia. Europosłanka w poniedziałek 28 września zrezygnowała z członkostwa we frakcji Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, a w środę poinformowała o przejściu do Zielonych. Sylwia Spurek będzie jedyną Polką we frakcji Zielonych. Europosłanka została również nominowana na stanowisko wiceprzewodniczącej Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego.

Sylwia Spurek przechodzi do frakcji Zielonych. Chce działać zgodnie ze swoimi wartościami

- Podjęłam tę decyzję, bo uważam, że we frakcji Zielonych będę mogła działać zgodnie z moimi wartościami i w interesie publicznym, a nie w interesie swojego środowiska politycznego - napisała w oficjalnym oświadczeniu Sylwia Spurek.

Europosłanka dodaje, że Zieloni mogą odegrać kluczową rolę w tworzeniu nowej polityki klimatycznej UE, która jest niezależna od lobby rolniczego, energetycznego i transportowego.

- Politycy i polityczki w Parlamencie Europejskim muszą być oderwani od partyjnych interesów, muszą wsłuchiwać się w głos nauki, organizacji pozarządowych, aktywistów i aktywistek działających na rzecz środowiska naturalnego - dodaje.

- Chcę wyraźnie podkreślić, że moje polityczne cele oraz zobowiązania wobec moich wyborców i wyborczyń z Wielkopolski nie ulegają zmianie - zapewnia Spurek. Była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dodaje, że jej celem jest ratyfikowanie przez UE Konwencji Stambulskiej oraz wprowadzenie unijnych mechanizmów prawnych chroniących kobiety przed przemocą domową.

Zobacz wideo Kaczyński wchodzi do rządu. „Dla ministrów to będzie ciężka sytuacja”