Kim jest Grzegorz Puda? Polityk stanie na czele ministerstwa rolnictwa

Rekonstrukcja rządu stała się faktem - koalicjanci znaleźli w tej kwestii porozumienie. Jednym z ministrów, który pożegna się ze sprawowaną funkcją, jest Jan Krzysztof Ardanowski. Na stanowisku szefa resortu rolnictwa zastąpi go Grzegorz Puda. Kim jest nowy minister rolnictwa?

We wtorek 29 września rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anna Czerwińska poinformowała, że na posiedzeniu Rady koalicji rządzącej zaakceptowano skład nowego rządu. Choć oficjalnie nie został on jeszcze ogłoszony, do mediów dotarły informacje o tym, kto zasiądzie w Radzie Ministrów. Zmiana nastąpi m.in. w ministerstwie rolnictwa. Szefem tego resortu zostanie Grzegorz Puda, który zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. W odróżnieniu od niego, podczas sejmowego głosowania Puda poparł tzw. piątkę dla zwierząt. 

Kim jest Grzegorz Puda?

Grzegorz Puda urodził się w 1982 roku w Bielsku-Białej (woj. śląskie). W 2006 roku uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki w Akademii Rolniczej w Krakowie. W latach 2006, 2010 i 2014 z powodzeniem ubiegał się mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej, startując z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku otrzymał mandat posła na Sejm, cztery lata później wyborcy zaufali mu po raz kolejny - otrzymał  23 907 głosów i znów został parlamentarzystą. 

W lipcu 2019 roku Grzegorz Puda został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W listopadzie tego samego roku, po przekształceniach w strukturze ministerstw, objął funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W styczniu 2020 roku został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku.

Zobacz wideo Bortniczuk komentuje wejście Kaczyńskiego do rządu
Więcej o: