Łukasz Szumowski zakończył izolację i wybrał się na zakupy. "Jestem już zdrowy"

W poniedziałek portal Onet poinformował, że Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Dzień później były minister zdrowia był widziany, gdy wracał do domu z zakupami. W rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" wyjaśnił, że jest już zdrowy.

"Jedna ze wschodnich dzielnic Warszawy, godziny popołudniowe. Pod jeden z domów zajeżdża auto. Za kierownicą siedzi sam... Łukasz Szumowski, o którym w poniedziałek media pisały, że jest zakażony koronawirusem. Widać, że wraca z zakupów" - czytamy na stronie "Super Expressu". Do artykułu dołączono też zdjęcia wyraźnie zaskoczonego byłego ministra zdrowia

Zobacz wideo "Liczba osób zakażonych w Polsce na dobę może być czterokrotnie większa"

Łukasz Szumowski był widziany w Warszawie. We wtorek polityk zakończył izolację 

W rozmowie z dziennikarzami poseł PiS wyjaśnił, że zdiagnozowano u niego COVID-19, ale jest już zdrowy. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze ustalenia "SE", który informował o tym, że izolację Szumowski zakończył właśnie we wtorek, a zakażenie przechodził bezobjawowo. 

O tym, że były szef resortu zdrowia jest zakażony koronawirusem, Onet poinformował w poniedziałek. Do zakażenia miało dojść w Polsce, a nie w Hiszpanii, w której Szumowski spędzał wakacje. Po powrocie do kraju polityk wykonał testy na obecność SARS-CoV-2, które dały wynik negatywny. 

Według RMF FM koronawirus zdiagnozowany został również u rodziców i najmłodszej córki byłego ministra. Zakażenia SARS-CoV-2 nie wykryto natomiast u jego żony i trójki synów. Pierwszy przypadek zakażenia w rodzinie byłego szefa resortu zdrowia stwierdzono ponoć u ojca Łukasza Szumowskiego.

Więcej o: