Paweł Szefernaker ocenia marcowy lockdown. Mówi też o rządzie: Możemy zmazać tę plamę

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker wypowiedział się na temat wprowadzonego w marcu tego roku lockdownu, a także podziału Mazowsza i obecności Jarosława Kaczyńskiego w rządzie.

Paweł Szefernaker podczas rozmowy w "Sednie Sprawy" w Radiu Plus szczerze odniósł się do kwestii marcowego lockdownu. Stwierdził, że z perspektywy kilku miesięcy decyzja ta nie była błędem.

Paweł Szefernaker ocenia stanowisko dla Kaczyńskiego: Gwarantuje stabilizację

- Wiele decyzji było podejmowanych z minuty na minutę. Patrząc także na to, co dzieje się na świecie, wtedy nie wyobrażaliśmy sobie innych decyzji. Jeżeli chodzi o zamykanie lasów, czy inne szczegóły, to rzeczywiście nie wszystko było trafne, ale jak się podejmuje decyzje z minuty na minutę... Być może świat, który stanął na przełomie marca i kwietnia, za szybko zareagował, ale pamiętajmy, w jakich to było okolicznościach, kiedy w Europie Zachodniej lotniska przerabiano na kostnice - mówił.

W dalszej części wywiadu wiceszef MSWiA zdradził, co oznacza stanowisko wicepremiera dla Jarosława Kaczyńskiego. - Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy chybotanie łódką. Jestem przekonany, że ludzi nie obchodzą kwestie personalne, ludzi obchodzi to, żeby była stabilizacja, żeby mieli pracę, żeby PKB było na poziomie sprzed kryzysu. Jarosław Kaczyński w rządzie gwarantuje stabilizację rządu PiS, Zjednoczonej Prawicy na najbliższe trzy lata. Musimy jak najszybciej przejść do ofensywy programowej, tego oczekują od nas ludzie. Popełniamy błędy, ale wychodzenie naprzeciw problemom, to interesuje ludzi i tym możemy zmazać tę plamę, która powstała przez ostatni czas w tym nieporozumieniu, które miało miejsce w rządzie - powiedział.

Następnie Szefernaker odniósł się do kwestii podziału Mazowsza. Zdradził przy tym, że trwają prace nad stosownym projektem ustawy. - Ustawa o takim charakterze, który zmienia kwestie ustrojowe, jeżeli chodzi o podział administracyjny, to nie jest coś, co może powstać z dnia na dzień. Najważniejsze jest to, żeby przygotować dobrą ustawę. Trudno mówić teraz o szczegółach. Sprawę prowadzą posłowie ziemi mazowieckiej, to oni mają decydujące zdanie. Trudno wyobrazić sobie wybory za miesiąc czy dwa jeżeli ustawa nie jest jeszcze przyjęta przez parlament - mówił, dodając, że "z punktu widzenia kalendarza wyborczego wybory na Mazowszu w tym roku są właściwie niemożliwe".

Zobacz wideo Kiedy powstanie szczepionka lub lek na koronawirusa?
Więcej o: