Szymon Hołownia zakłada partię polityczną: Przystępujemy do procesu rejestracji

Szymon Hołownia ogłosił podczas konferencji prasowej, że przystąpiono do procesu rejestracji partii politycznej. - Widzimy jak rządzący zajmują się swoimi sprawami, a opozycja swoimi problemami - komentował zasadność tej decyzji pomysłodawca ruchu Polska 2050.

- Ludzie pokładają w ruchu Polska 2050 zaufanie i zyskuje on miejsce w polskiej polityce. Ja poszedłem do polityki, by ją zmienić - nie na jedną kadencję. Potrzebujemy tej zmiany, bo widzimy jak rządzący zajmują się swoimi sprawami, a opozycja swoimi problemami - zaczął swoje wystąpienie na konferencji prasowej Szymon Hołownia

Szymon Hołownia: Rozpoczynamy proces rejestracji partii politycznej

- Polacy potrzebują polityki, która będzie mądra. Która będzie korzystała z wiedzy ekspertów. Nasz ruch ma trzy elementy: głowę, czyli ekspertów z różnych dziedzin życia, którzy pracują nad programami sektorowymi, serce - stowarzyszenie Polska 2050, które grupuje obywateli oraz ręce - politycy. Przystępujemy do procesu rejestracji partii politycznej - powiedział dalej Hołownia.

Dodatkowo Polska 2050 rozpoczyna od dziś zbiórkę tysiąca podpisów poparcia, które są wymagane do rejestracji partii politycznej. Szymon Hołownia podkreśla, że partia polityczna będzie realizowała cele wyznaczone przez stowarzyszenie Polska 2050 i instytut Strategia 2050 - będzie więc osobnym "tworem".

- Nie było jeszcze w Polsce takiego bytu politycznego, gdzie jest partnerstwo obywateli, ekspertów i polityków. My naprawdę robimy nową jakość. To jest pierwszy etap wylewania fundamentów pod zmiany w Polsce - powiedział Hołownia. Szefem partii politycznej, która nie ma jeszcze nazwy, będzie Michał Kobosko. 

- Znamy polskie realia, wiemy, że proces rejestracji może potrwać kilka miesięcy. Wiele osób nas zachęcało do tego, że sytuacja polityczna w Polsce jest na tyle niestabilna, żeby założyć partię - dodał Kobosko. Szymon Hołownia na koniec podkreślił, że najprawdopodobniej nazwa ugrupowania zostanie podana po zebraniu wymaganych podpisów. 

Więcej o: