Koronawirus. Stanisław Karczewski o zdrowiu Łukasza Szumowskiego: Czuje się świetnie

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Senator PiS Stanisław Karczewski przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia polityka. - Szumowski czuje się świetnie, nie ma żadnych objawów - powiedział senator.

Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM oficjalnie potwierdził to, że jest zakażony koronawirusem. Były minister zdrowia przyznał jednak, że nie wie, gdzie mógł się zarazić. SARS-CoV-2 wykryto także u kilku członków jego najbliższej rodziny, ale jak podkreślił polityk, nie u wszystkich.

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem. "Czuje się dobrze, kończy izolację"

O stan zdrowia Łukasza Szumowskiego został zapytany także senator PiS Stanisław Karczewski. Według polityka były minister zdrowia czuje się świetnie i przechodzi zakażenie bezobjawowo.

- Łukasz czuje się dobrze, chorobę przechodził właściwie bezobjawowo. Izolacja kończy mu się jutro - mówi z kolei "Super Expressowi" znajomy Szumowskiego. Według niego były minister nie zakaził się koronawirusem podczas urlopu w Hiszpanii. Polityk miał po wakacjach zrobić sobie test, który był negatywny. Do zakażenia musiało więc dojść w Polsce.

Według ustaleń RMF FM koronawirus zdiagnozowany został u rodziców i najmłodszej córki polityka. Zakażenia SARS-CoV-2 nie wykryto natomiast u żony i trójki synów byłego ministra. Jako pierwszy COVID-19 miał zostać stwierdzony u ojca Łukasza Szumowskiego.

Zobacz wideo Miliony za maseczki z podrobionym certyfikatem. Wiceminister zdrowia tłumaczy
Więcej o: