Kuzyn Kaczyńskiego: Jarek będzie rządził do 120 lat. Jest 10 kroków przed wszystkimi

Jan Maria Tomaszewski wieszczy swojemu 71-letniemu bratu ciotecznemu długą karierę polityczną. Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stwierdził, że prezes PiS przeżywa drugą, polityczną młodość.

- Prezes Jarosław Kaczyński będzie rządził do 120 lat. Jarek to genialny strateg, jest po prostu genialny i żaden z polityków, jak choćby Donald Tusk, do pięt Jarkowi nie dorasta - mówił Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem"

Tomaszewski: Jarek jest o 10 kroków przed wszystkimi 

W rozmowie z "SE" brat cioteczny prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyliczał atuty Kaczyńskiego. Jak przyznał, Jarosław Kaczyński jest "szalenie autentyczny, bardzo wiarygodny i obdarzony wyjątkową inteligencją" - To człowiek niesamowicie zdolny. Jarek jest zawsze 10 kroków przed wszystkimi, przed konkurencją polityczną - podkreślał Jan Maria Tomaszewski.

Przypomnijmy, że Jan Maria Tomaszewski to jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Mężczyzn łączą więzy krwi, ponieważ Tomaszewski to syn starszej siostry Jadwigi Kaczyńskiej, matki Jarosława i Lecha. W 2007 r. otrzymał etat w dziale kadr, jednak jak wykazała inspekcja pracy, nie miał tam wyznaczonych żadnych obowiązków. Po objęciu funkcji prezesa TVP przez Jacka Kurskiego, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego został doradcą zarządu ds. teatru.

Zobacz wideo Girzyński komentuje audyt w spółkach Skarbu Państwa

Jarosław Kaczyński w rządzie po rekonstrukcji 

Wiele mówi się ostatnio w mediach o prawdopodobnym wejściu do rządu Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego. Jak pisał dziennikarz Gazeta.pl, Jacek Gądek, "dziś można być już niemal pewnym, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński - w randze wicepremiera i szefa komitetu nadzorującego resorty siłowe: spraw wewnętrznych, sprawiedliwości, obrony narodowej. Obecność Kaczyńskiego w rządzie zmieni warunki gry. A przede wszystkim walki skazanych na rywalizację, bo tak samo marzących o byciu nowym liderem prawicy w Polsce - Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry" - czytamy.

Zobacz także: Rekonstrukcja rządu. Ile może zarobić Jarosław Kaczyński, jeśli zostanie wicepremierem?