Bortniczuk o powrocie Gowina do rządu: Jeśli prezes wyraża wolę, partia powinna to umożliwić

- Nie wyobrażam sobie, żeby partia mogła zdecydować inaczej, jeśli prezes partii wyraża wolę powrotu do rządu, niż udzielić mu tutaj pełnego zaufania i to umożliwić - powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia w rozmowie z Jackiem Gądkiem.

Poseł został zapytany o to, czy nowa umowa koalicyjna podpisana przez Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina powinna zostać ujawniona.

Umowa może być jawna wtedy, kiedy jej sygnatariusze się na to zdecydują. To jest umowa pomiędzy konkretnymi trzema partiami, nie wydaje mi się, żeby ona stanowiła informację publiczną w świetle polskiego prawa

- stwierdził Kamil Bortniczuk. Dodał, że nie zna szczegółowych zapisów tej umowy. Polityk odniósł się także do zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Powiedział, że może do niej dojść jeszcze w tym tygodniu.

Porozumienie jutro zadecyduje o obsadzie, czyli dostosuje nazwiska do stanowisk, które są wynegocjowane w ramach umowy koalicyjnej. (...) Oczywiście Jarosław Gowin wyraził wolę powrotu do rządu i objęcia stanowiska wicepremiera oraz ministra rozwoju. Nie wyobrażam sobie, żeby partia mogła zdecydować inaczej, jeśli prezes partii wyraża wolę powrotu do rządu, niż udzielić mu tutaj pełnego zaufania i umożliwić to

- powiedział Borniczuk.

Polityk skomentował także odejście Jadwigi Emilewicz z Porozumienia. Stwierdził, że partia będzie musiała sobie poradzić "w nowej rzeczywistości" bez niej. - Prawdą jest, że była "człowiekiem nr dwa", czy formalnie, czy nieformalnie to już jest inna kwestia - podkreślił poseł.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie