W poniedziałek spotkanie kierownictwa PiS. Müller: W przyszłym tygodniu poznamy skład rządu

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na antenie TVP Info, że w poniedziałek wieczorem odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. W programie "Woronicza 17" powiedział, że tematem rozmowy ma być między innymi harmonogram zmian w rządzie.

Polityk PiS przypomniał, że rekonstrukcja rządu była zapowiadana na przełom września i października. Wskazał, że zmiany będą dotyczyć m.in. zmniejszenia liczby ministerstw, czy wymiany niektórych ministrów. Rzecznik rządu, pytany o wejście do rządu - w randze wicepremiera - prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, powiedział, że "wszystko na to wskazuje". Dodał, że obecność prezesa PiS w rządzie wzmocni jego funkcjonowanie.

Jarosław Kaczyński w rządzie. "Czekamy na deklarację"

- Też specjalny komitet, który miałby powstać, również usprawni funkcjonowanie jednego z najważniejszych obszarów - powiedział. Zaznaczył, że ostateczna decyzja należy do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. - Czekamy na tę deklarację. Myślę, że ona w tych dwóch, trzech dniach będzie jasna - powiedział.

W sobotę liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski podpisali nową umowę koalicyjną. O sukcesie rozmów koalicyjnych poinformowali, wygłaszając wspólne oświadczenie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że podpisanie porozumienia to dobra wiadomość, bo oznacza kolejne trzy dobre lata dla Polski.

Zobacz wideo Czy Ziobro jest tak dobrym ministrem, jak L. Kaczyński? Girzyński: Oczywiście, że nie

Rekonstrukcja rządu. "14-15 ministerstw to liczba nieprzekraczalna"

Lider Porozumienia Jarosław Gowin mówił wczoraj na antenie TVP Info, że jego ugrupowanie ma w rządzie odpowiadać za gospodarkę. Zapowiedział, że po rekonstrukcji powstanie duży resort, który będzie mierzył się z wyzwaniami czasu kryzysu. Nowy resort - jak mówił Jarosław Gowin - będzie się zajmował sprawami rozwoju, pracy, budownictwa i turystyki.

Müller pytany o to, kiedy dokładnie poznamy kształt nowego rządu, odpowiedział: - Jeżeli chodzi o ostateczny skład rządu, jestem przekonany, że to będzie w tym tygodniu. Podkreślił, że liczba 14-15 ministerstw "jest nieprzekraczalna" .