"SE": Jarosław Gowin wróci do rządu i zostanie szefem nowego ministerstwa

Jarosław Gowin wróci do rządu i stanie na czele ministerstwa, które będzie realizować zadania, którymi dziś zajmują się dwa resorty - informuje "Super Express". Z doniesień gazety wynika także, że swoje stanowiska stracą Dariusz Piontkowski i Jan Krzysztof Ardanowski.

Jarosław Gowin podał się do dymisji w okresie sporów dotyczących możliwości, terminu i sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich 2020. W kwietniu tego roku na stanowisku wicepremiera zastąpiła go wówczas Jadwiga Emilewicz, a funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego przejął Wojciech Murdzek. W wyniku zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu lider Porozumienia ma jednak powrócić do rządu i objąć jedno z ministerstw.

- Gowin najpewniej zostanie ministrem rozwoju i pracy. Dział praca zostanie wydzielony z resortu rodziny i polityki społecznej - w rozmowie z "Super Expressem" powiedział chcący zachować anonimowość polityk PiS.

Zobacz wideo Jakie role dla Gowina i Emilewicz w nowym rządzie? Komentuje Adam Bielan

"SE": Ministrowie rolnictwa i edukacji narodowej stracą posady

Zjednoczona Prawica od dawna zapowiada, że liczba resortów wyraźnie się zmniejszy. Z doniesień "SE" wynika, że obóz rządzący chce połączyć ministerstwo kultury z ministerstwem sportu, resort finansów z resortem funduszy i polityki regionalnej, a ministerstwo edukacji z ministerstwem nauki. Połączone mają zostać także resorty klimatu i środowiska. Zlikwidowany zostanie z kolei resort gospodarki morskiej, a jego zadania podzielone będą między ministerstwa rolnictwa, infrastruktury i środowiska. "SE" informuje także, że zniknie resort cyfryzacji. Zadania, które do tej pory wypełniał, ma przejąć Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

-  Odejdą dotychczasowy szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz najpewniej Dariusz Piontkowski, czyli minister edukacji - powiedział "SE" działacz PiS

Więcej o: